PGNiG Superliga: Niemal wzorowa druga połowa Nafciarzy. MKS bez punktów.

ORLEN Wisła Płock pokonała Energę MKS Kalisz 33:24 (13:11) w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej Nafciarze szybko zbudowali pewną przewagę, która dała im kolejne zwycięstwo.

Dorota Popiołek
piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / Mateusz Słodkowski / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock
Nieco zaskakująco mecz rozpoczął się od skuteczniejszej gry gospodarzy. Już pierwsze akcje pokazały, że duże znaczenie będzie mieć dyspozycja bramkarzy. Kilka skutecznych obron Łukasza Zakrety sprawiło, że po 6 minutach na tablicy było 3:1 dla kaliszan.

Nafciarze jednak wyrównali, po czym wypracowali stabilną, choć niewielką przewagę, którą utrzymali już do końca połowy.

Mocną stroną drużyny z Płocka była przede wszystkim gra w obronie. Goście skutecznie odcinali jednego z najskuteczniejszych zawodników MKS-u – Piotra Krępę, a w bramce co jakiś czas dawał o sobie znać Adam Morawski. Na przerwę Wisła schodziła z prowadzeniem 13:11.

Druga połowa to już pewne prowadzenie płocczan. Goście złapali rytm, którego momentami brakowało w pierwszej części spotkania, a gospodarze mieli problem z budowaniem skutecznych akcji. Minuty mijały, a Nafciarze grali coraz pewniej, co pozwoliło im na swobodne powiększanie przewagi. Uspokojenie gry przez kaliszan niewiele dało przeciw świetnej w tej połowie Wiśle. Ostatecznie podopieczni Xaviera Sabate wygrali 33:24.

Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 24:33 (11:13)

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Krępa 4, Tomczak 1, Kamyszek 4, Adamski 3, Kus 1, Drej 1, Pedryc, Wróbel, Szpera 3, K. Pilitowski 3, Bekisz 2, Makowiejew 2

ORLEN Wisła Płock: Morawski, Witkowski – Daszek 4, Daćko, Jurecic 1, Fernandez 2, Serdio 2, Susnja, Szita 3, Komarzewski 2, Krajewski 2, Terzić, Mihić 2, Czapliński 2, Zhitnikov 6, Kosorotov 7

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (38)
  • podolak Zgłoś komentarz
    Czy jest coś bardziej pos...go niż Tin Lucin a wcześniej D.Fernandez w całej Europie ? chyba nie , zresztą , cała ta wisełka to jedno wielkie g...o.
    • Ahmed Pol Zgłoś komentarz
      Buhahahahah co dla Kielc jest podłogą dla was miekiszony jest nie osiągalnym sufitem!!!! Idź pryszcze powyciskaj i pofantazjuj o wielkości Płocka może dojdziesz!! Buhahahahah
        Jakie kompleksy patafianie!?!? Kielce i wy to dwa inne światy!!! Z jednej strony klub stabilny z kibicami i silna pozycją na świecie z drugiej zaściankowy klubik bez kibiców z nieudolnym
        Czytaj całość
        prezesem i zarządem którego w LM nie chcą. Kielce to haryzmatyczny trener i gwiazdozbiór a w Płocku kto???? Trener nieudacznik i zawodnicy z wyprzedaży na "black friday". W Kielcach jest wizja klubu na lata są zakontraktowani zawodnicy w Płocku same znaki zapytania. A przede wszystkim nazywanie się stolicą itd. to duuuuuza nadinterpretacja bo nią nie jesteście i na razie wam to nie grozi!!!! A taki wypier.... jak dostaliście u siebie od Berlina2 to totalny blamazy myślę, że Kaliszspokojnie by sobie z nimi poradził
        • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
          Oczywiście że tak. Jak już wytrzeźwiałeś to przewiń sobie pomeczowe komentarze po meczach Łomży i sprawdź ilu NAFCIARZY komentuje wasze mecz a potem ilu żółtych obrzydliwców
          komentuje mecze Wisły. Oczywiście potem szybko moderacja większość z komentarzy żółtych kasuje gdyż są poniżej poziomu dna (tak jak ich autorzy) ale łatwo zauważyć kto ma czyj kompleks.
          • Abaloo Zgłoś komentarz
            Praktycznie ich nie komentuje... TROLLU czytasz co piszesz?
              Aha i pozdrowienia dla Kalisza - obrzydliwcy niżej (kibice Łomża Vive Łomża) jak widać mają was za g..... ale wiedzcie że nie każdy tonie w kompleksach. Dziękujemy za mecz i życzymy
              powodzenia w dalszej części sezonu!
                No jednak masz problem z Wisłą odrażający nazisto skoro śledzisz wszystko co dzieje się w Płocku i nawet relacje na żywo komentujesz zapalczywie pisząc dziesiątki obelżywych
                komentarzy - aż ci koledzy po szalu wytknęli :) To zadziwiające że Wisła ma w .... pompie meczy Łomży i praktycznie w ogóle ich nie komentuje bo na to leje a nazista z Łomży żyje Wisłą od rana do wieczora XD
                  Nawet się człowiekowi nie chce komentować tych waszych "sukcesów" bo co tu komentować szarzyznę
                    Problem z Wisłą!!! Buhahahahah facet mamy was na końcu przewodu pokarmowego!!!! Kielce to pełne trybuny prestiż LM Barcą, PSG itd. A wy to puchar pieroga pustki na trybunach w skruciw dno
                    i dwa metry mułu
                      Oczywiście tu jakiś zły, najgorszy człowiek z Łomży wylicza bilans bramkowy a ten jest jasny - Wisła Płock po 11 meczach ma mniej straconych bramek niż FŁT I sra Łomża po 10 meczach.
                      Także tego.
                        Uspokój się. Macie wielki problem z Wisłą i wciąż nie możecie jej przepracować bo my graliśmy z Kaliszem więc normalni ludzie z innych klubów w ogóle nie komentują nie swoich spraw.
                        Ale najgorsi ludzie z Łomży oczywiście muszą ulać swoje kompleksy wobec Wisły.
                        • ck Zgłoś komentarz
                          Ten moment kiedy dwóch płockich durnot ma chwilę odskoczni od kompleksów, bo ich orlen wisełka wygrała z.... z kim? Z Kaliszem buhhahahahahahhahaha
                          • Maxi- 102 Zgłoś komentarz
                            Po 11 meczach Wisła ma straconych 255 bramek.....Łomża po 10 meczach ma stracone 259 bramek....z czym do ludzi pytam się...:)