Pierwsza grupa kandydatów do ME 2022. Rombel powołał kadrę

Zawodnicy (głównie) z PGNiG Superligi od połowy grudnia będą starać się przekonać trenera reprezentacji Patryka Rombla. Selekcjoner powołał skład na ostatni etap przygotowań przed ME 2022.

MG
Przemysław Krajewski WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Przemysław Krajewski
W składzie brakuje zawodników z lig zagranicznych, a to dlatego, że większość z nich w dniach 12-23.12 będzie jeszcze rozgrywała spotkania w swoich klubach. Wcześniej przyjadą jedynie Jan Czuwara i Patryk Walczak z Vardaru Skopje, jedyni gracze spoza Superligi podczas pierwszego etapu zgrupowania w Cetniewie.

Patryk Rombel raczej nie zaskoczył i powołał zawodników, którzy od dawna zjawiali się na zgrupowaniach. W porównaniu do ostatniego dwumeczu ze Szwedami, do kadry wrócili Dawid Dawydzik oraz kontuzjowany Maciej Pilitowski. Zupełną nowością jest obecność Piotra Jędraszczyka, obiecującego środkowego Piotrkowianina. Do tej pory na krajowych konsultacjach zjawiał się Mikołaj Czapliński, spośród powołanych debiutu w kadrze nie doczekali się też bramkarz Miłosz Wałach i obrotowi Bartłomiej Bis, Ryszard Landzwojczak.

Na liście rezerwowych siedmiu zawodników, którzy mają niewielkie szanse na udział w ME 2022. Jest wśród nich do niedawna podstawowy reprezentant Piotr Jarosiewicz, uczestnik MŚ 2021 Dawid Fedeńczak czy Szymon Działakiewicz z niemieckiego drugoligowca w Gummersbach. Na listach brakuje z kolei Tomasza Gębali, rozgrywający Łomży Vive Kielce przejdzie niedługo zabieg kolana i będzie odpoczywać w styczniu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: znany trener nie rzuca słów na wiatr. Co za gest!

W drugim etapie zgrupowania, przed 4Nations Cup w Gdańsku, do kadry dołączą gracze z lig zagranicznych. Rywalami Polaków podczas ME 2022 Austriacy, Białorusi i Niemcy.

Bramkarze: Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy), Miłosz Wałach (Torus Wybrzeże Gdańsk)

Lewoskrzydłowi: Przemysław Krajewski, Mikołaj Czapliński (Orlen Wisła Płock), Jan Czuwara (Vardar Skopje)

Lewi rozgrywający: Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce), Kacper Adamski (Energa MKS Kalisz), Damian Przytuła (Górnik Zabrze)

Środkowi rozgrywający: Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Michał Olejniczak (Łomża Vive Kielce), Piotr Jędraszczyk (Piotrkowianin), Maciej Zarzycki (Gwardia Opole)

Prawi rozgrywający: Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Wiktor Tomczak (Torus Wybrzeże Gdańsk)

Prawoskrzydłowi: Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce), Michał Daszek, Krzysztof Komarzewski (Orlen Wisła Płock)

Obrotowi: Ryszard Landzwojczak (MMTS), Bartłomiej Bis (Górnik Zabrze), Dawid Dawydzik (Azoty Puławy), Patryk Walczak (Vardar Skopje)

ZOBACZ:
Niesamowity mecz bramkarzy w Zabrzu
Górnik miał pecha do urazów

Czy Polacy wyjdą z grupy ME 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×