W Piotrkowie bez niespodzianki - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nowa nazwa, nowy skład, nowy trener, stary był tylko wynik rywalizacji z MMTS-em. Piotrkowski zespół bowiem w poprzednim sezonie z tym rywalem przegrał aż cztery razy. W tym sezonie podopieczni Piotra Dropka walczyć będą o awans do ósemki, ale punktów będą musieli poszukać ze słabszymi zespołami niż MMTS.

Sobotni rywal piotrkowian był bowiem poza zasięgiem, choć trzeba przyznać, że momentami gospodarze walczyli dzielnie. Świetny powrót po dwóch latach zanotował Paweł Laskowski - zdobywca aż 8 bramek. Pierwsze 20 minut było bardzo wyrównane. Cios za cios: 2:2, 5:5, 9:9, 12:12. Później jednak goście odskoczyli na dwie bramki (14:16, 15:17). Piotrkowianin nie wykorzystał szansy grając siedmiu na pięciu i ostatecznie do przerwy na tablicy pojawił się wynik 15:18. W tym okresie słabo grał w bramce Tomasz Matulski, dlatego trener nakazał stanąć między słupkami Piotrowi Nerowi.

Druga część zaczęła się źle dla gospodarzy. W 36 minucie po bramce Łukasza Cieślaka było już 16:23. Piotrkowianie popełniali mnóstwo błędów, a rywale skrzętnie to wykorzystali. Kilka minut później pojawiło się jednak światełko w tunelu dla zawodników Dropka. Rozgrywający dobrą partię Piotr Ner dwukrotnie obronił rzuty karne i w 43 minucie po bramce Tomasz Mroza było już tylko 22-25. MMTS nie dał sobie jednak wydrzeć wygranej, ponownie powiększył przewagę i ostatecznie wygrał różnicą czterech bramek .W zespole Zbigniewa Markuszewskiego nie do zatrzymania był Michał Adamuszek, który rzucił aż 11 bramek. Z kolei w ekipie z Piotrkowa prym wiedli: Dominik Płócienniczak i Paweł Laskowski. - Cieszę się, że wróciłem do zespołu i będę mógł pomóc kolegom - powiedział po meczu ten ostatni. - Chłopaki muszą się zgrać, Kwidzyn gra w tym składzie od lat a my w 70% mamy nową drużynę krótko podsumował spotkanie trener Piotr Dropek.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 32:36 (15:18)

Piotrkowianin: Matulski, Ner - Bodasiński 1, Mróz 2, Jankowski 5, D. Płócienniczak 10, Skalski, Wasilewski, Laskowski 8, Biłko, Masłowski, Piórkowski 2, M. Matyjasik 4

MMTS Kwidzyn: Gawlik, Suchowicz - Orzechowski 3, Mroczkowski 3, Wardziński 4, Peret 2, Marhun 3, Adamuszek 11, Markuszewski 2, Witaszak 1, Cieślak 1, Rombel 3, Waszkiewicz 3.