W Kobierzycach duży zastrzyk optymizmu. Takie mecze decydują o medalach

Wicemistrzynie Polski z Kobierzyc po ostatniej wygranej umocniły się na trzecim miejscu, a w środę postarają się pójść za ciosem. Łatwo jednak nie będzie, bo zawodniczki Edyty Majdzińskiej udadzą się na teren złotych medalistek.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Edyta Majdzińska Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Edyta Majdzińska
Kobierzyczanki wielokrotnie powtarzały już, że reprezentacyjno-świąteczna przerwa pomogła im zadbać o odpowiednie przygotowanie motoryczne na kolejną fazę rozgrywek i złapać świeżość.

Dało się to zauważyć w meczu przeciwko Młynom Stoisław Koszalin, a także w ostatnim starciu z Eurobudem JKS Jarosław, który dobija się do podium. To jedno z tych spotkań, które może decydować o końcowej kolejności, a wicemistrzynie Polski zakończyły je na swoją korzyść.

- Myślę, że początek meczu był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Dziewczyny pokazały, że kontrolujemy ten pojedynek. Grałyśmy bardzo skutecznie, szczególnie nasza najlepsza zawodniczka w tym meczu - Zorica Despodovska. Cała drużyna świetnie spisała się w obronie. Czy jestem zadowolona? Zdecydowanie tak! Mała liczba straconych bramek, pewien przestój w ataku w drugiej połowie, ale jak na takiego rywala, był to dobry mecz - podsumowała Edyta Majdzińska.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Petarda!". Dziurska zachwyciła sieć. Co za ruchy!

Forma rozgrywającej to z pewnością dobry prognostyk przed środowym meczem z MKS Zagłębiem Lubin. - Dobra forma każdej zawodniczki to zawsze dobry prognostyk. Cieszę się, że Zorka gra teraz tak dobrze, ale to cała drużyna wygrywa pojedynek z tak mocnym przeciwnikiem - odpowiedziała szkoleniowiec.

- Dobrze mi się grało i udanie rozpoczęłam ten mecz. Zresztą całą drużyna świetnie zaczęła i to nas zbudowało, żebyśmy pociągnęły to do końca. Bardzo się cieszę, że jest wygrana - dodała Zorica Despodovska, która w meczu z Eurobudem JKS Jarosław zdobyła dziesięć bramek.

- Cały grudzień dobrze przepracowałyśmy i wydaje mi się, że to dużo motorycznie nam dało. Na razie się czujemy super, oby tak dalej - zakończyła rozgrywająca.

Mecz MKS Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce odbędzie się w najbliższą środę. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:15.

---> Kapitalnie! Koncert Polaków w Bratysławie!
---> Istotny progres Polaków. Najlepszy wynik od lat

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×