Lepsze wieści z kadry. Na te powroty czekaliśmy

Środek obrony powinien wyglądać już lepiej niż w spotkaniu z Niemcami. Do defensywy na mecz z Norwegią wrócą izolowani wcześniej Piotr Chrapkowski i Dawid Dawydzik.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Dawid Dawydzik PAP / Na zdjęciu: Dawid Dawydzik
Na powrót Dawida Dawydzika zanosiło się od dwóch dni, bowiem obrotowy Azotów Puławy po zakończeniu kwarantanny ruszył do Bratysławy i trenował z zespołem. Bezpośrednio przed meczem z Norwegią drugi negatywny wynik testu miał Piotr Chrapkowski. Zawodnik Magdeburga powinien stworzyć duet obrońców z Dawydzikiem.

Obaj gracze wiele razy pojawiali się w kadrze w roli środkowych defensorów, w przeciwieństwie do Ariela Pietrasika i Melwina Beckmana, którzy musieli zagrać w tej roli w przegranym meczu z Niemcami (23:30). Niestety, wciąż poza składem podstawowy defensor Maciej Gębala.

Oprócz nich w składzie znalazł się nieobecny wcześniej podczas ME 2022 Jan Czuwara. Lewoskrzydłowy Vardaru Skopje zastąpił Mikołaja Czaplińskiego. Poza kadrą też Krzysztof Komarzewski i kontuzjowany Bartłomiej Bis.

Spotkania z Norwegami 20 stycznia o godz. 20.30.

Polska: Kornecki, Zembrzycki - Chrapkowski, Czuwara, Dawydzik, Daszek, Olejniczak, Jędraszczyk, Pilitowski, Przybylski, Sićko, Beckman, Pietrasik, Moryto, Syprzak, Krajewski

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego wejścia na stadion jeszcze nie widzieliście!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×