Własne mury nie pomogły. Wiemy, kto zagra w 1/8 finału Pucharu Polski

W meczu 1/16 Pucharu Polski MKS Zagłębie Lubin przegrało na własnym parkiecie z Chrobrym Głogów. Zwycięzca w kolejnej rundzie zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

MB
radość zawodników Chrobrego Głogów Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: radość zawodników Chrobrego Głogów
Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej walki i festiwalu rzutów karnych. Na tablicy wyników widniał remis po 4, a dla Chrobrego Głogów rzucał w tym czasie jedynie dobrze dysponowany Anton Ostrezow.

Ekipa gości włączyła wkrótce wyższy bieg i szybko wypracowała sobie komfortową przewagę. Drużyna z Głogowa z łatwością wypracowywała sobie pozycje do rzutu i prowadziła już 10 do 6. Grające w okrojonym składzie MKS Zagłębie Lubin zdołało zniwelować straty, ale później wynik znów uciekł. Do przerwy różnicą trzech bramek wygrywał zespół przyjezdnych.

Chrobry Głogów po zmianie stron poszedł za ciosem i narzucił Miedziowym swoje tempo. Załoga Jarosława Hipnera nie mogła zatrzymać skutecznego Pawła Paterka i traciła później do przeciwnika już sześć bramek (16:22 w 42').

MKS Zagłębie Lubin miało szansę na przypudrowanie wyniku, ale brakowało dokładności, a czasem też szczęścia. Ekipa z Głogowa grała uważnie i konsekwentnie w ataku, pewnie awansując do 1/8 finału Pucharu Polski.

MKS Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 27:32 (13:16)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek - Stankiewicz 2, Moryń 6, Gębala 3, Sroczyk 3, Pietruszko 2, Hajnos 4, Bogacz 3, Drozdalski 3, Adamski, Iskra 1.

Chrobry: Stachera, Derewiankin - Krzywicki, Grabowski 1, Reszczyński, Klinger 4, Orpik 4, Jamioł 4, Matuszak, Otrezow 7, Strycz, Włosikiewicz 1, Paterek 8, Skiba 3.

---> Sześć lat naznaczonych kontuzjami. Maciej Majdziński rozstał się ze swoim klubem