Kolejna wygrana lubinian - relacja z meczu Zagłębie Lubin - AZS AWFiS Gdańsk

Z dobrej strony w pierwszym meczu przed własną publicznością w nowym sezonie zaprezentowali się piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Podopieczni Jerzego Szafrańca pokonali gdański AZS 34:28 (16:15) i po dwóch kolejkach mają komplet czterech punktów.

Łukasz Lemanik

Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 4. minucie. Wynik spotkania otworzył Jacek Culej, który wykorzystał rzut karny. Jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie akademików w tym spotkaniu. W 11. minucie po bramce Piotra Obrusiewicza było 6:3 dla Zagłębia, a po dwudziestu minutach podopieczni Jerzego Szafrańca wygrywali już 10:5. W tym momencie trener gości, Daniel Waszkiewicz poprosił o czas dla swojej drużyny. Wskazówki przekazane zawodnikom przyniosły zamierzony skutek. Jeszcze przed przerwą AZS zniwelował straty do jednej bramki. Po pierwszych dwóch kwadransach Zagłębie prowadziło 16:15.

Przez większość drugiej części spotkania trwała wymiana ciosów, a drużynie Zagłębia nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. W 50. minucie lubinianie odskoczyli rywalom na pięć trafień - 28:23. Podobnie jak w Głogowie, tak i tym razem z bardzo dobrej strony pokazał się Konstantin Jakowlew, a także Michał Stankiewicz. Między słupkami znakomicie spisywał się Adam Malcher, a jego koledzy skutecznie wykorzystywali akcje ofensywne. Do końcowej syreny lubinianie kontrolowali wynik spotkania, wygrywając ostatecznie 34:28.

- Wygrana cieszy, tym bardziej, że Gdańsk to przecież czwarty zespół ubiegłego sezonu. Dzisiaj rywale postawili nam trudne warunki, ale pokazaliśmy charakter i wygraliśmy. Trochę słabiej zaprezentowaliśmy się pod koniec pierwszej połowy i Gdańsk doszedł nas na jedną bramkę, W drugiej połowie zagraliśmy bez przestojów, czego końcowym efektem jest wygrana - podsumował mecz Michał Świrkula.

MKS Zagłębie Lubin - AZS AWFiS Gdańsk 34:28 (16:15)

Zagłębie:
Świrkula, Malcher - Orzłowski, Stankiewicz 8, Niedośpiał 3, Tomczak, Adamczak Paweł 1, Fabiszewski 1, Kozłowski 2, Adamczak Piotr 1, Obrusiewicz 7, Kieliba 3, Jakowlew 6, Nowak 2.

AZS: Ziamakowski, Pieczewski - Bednarek 1, Chrapkowski 8, Jankowski 3, Suwasz, Fogler, Olęcki, Wojnowski 1, Marciniak 4, Pilch, Wysokiński 2, Sulej 3, Kostrzewa 2, Ringwelski 4.

Kary:
Zagłębie: 8 min.
AZS: 6 min.

Sędziowali: Arkadiusz Sołodko (Legionowo), Leszek Sołodko (Warszawa); Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński.
Widzów: ok. 400.