Wielkie emocje w Gdańsku. O wszystkim zadecydowały karne

Gdy Chrobry Głogów prowadził w Gdańsku różnicą pięciu bramek wydawało się, że jest już po meczu. Torus Wybrzeże na trzy minuty przed końcem doprowadziło do wyrównania. Po 60 minutach był remis 26:26, w karnych lepsi byli gdańszczanie.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk
Od początku meczu zawodnicy Chrobrego grali dobrze w obronie i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, jednak w ekipie z Gdańska dobre zawody rozgrywał Mateusz Wróbel. Rozgrywający, który w tym sezonie nie pokazuje swoich największych atutów tym razem był bardzo aktywny w ofensywie i po jego efektownej wkrętce, w 7. minucie to gdańszczanie prowadzili 6:3.

Torus Wybrzeżu trudno było się jednak przebić przez bardzo dobrze zorganizowaną defensywę zespołu z Dolnego Śląska. Do tego dobre zawody rozgrywał lewoskrzydłowy Wojciech Styrcz i głogowianie szybko najpierw doprowadzili do wyrównania, a w 16. minucie, po czwartej już tego dnia bramce Styrcza, wyszli na prowadzenie 9:8.

Oba zespoły grały niezwykle równo i nikt nie potrafił zbudować w pierwszej połowie swojej przewagę. Tuż przed przerwą, po efektownym trafieniu Patryka Pieczonki był remis 13:13. Więcej zimnej głowy zachowali jednak głogowianie, którzy w ciągu ostatnich 20 sekund zdobyli dwie bramki, a wynik do przerwy - 13:15 ustalił Tomasz Kosznik.

Początek drugiej połowy układał się według wymarzonego scenariusza dla Chrobrego. Co prawda pierwszą bramkę rzucił Piotr Papaj, jednak gdańszczanie zanotowali przestój. Sytuację próbowali ratować trenerzy Mariusz Jurkiewicz i Jakub Bonisławski, jednak obrona Chrobrego była nie do sforsowania, a gdy kolejny raz trafił Bartosz Skiba, na tablicy wyników widniał już rezultat 15:20.

Torus Wybrzeże Gdańsk zmniejszyło jeszcze stratę do trzech bramek różnicy, jednak w głogowskiej bramce dobrze spisywał się Anton Derewiankin, który nie pozwolił na wiele gdańskiej ofensywie. Sporo piłek odbił też jego vis a vis - Artur Chmieliński, jednak potrzebujący odrobienia kilku bramek gospodarze do punktów potrzebowali bramek.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu, do głosu doszedł Wiktor Tomczak, który słabo wszedł w mecz, jednak potrafił rzucić trzy bramki w krótkim czasie, zmniejszając straty Torus Wybrzeża do jednej bramki różnicy! Gdy piłkę w ataku w końcu dostał Dmytro Doroszczuk, na 3 minuty przed końcem gospodarze doprowadzili do remisu. Witalij Nat poprosił o czas.

Na pół minuty, przy stanie 26:26 gdańscy trenerzy poprosili o czas. Gospodarze mieli jedno podanie w tej akcji, ale Mateusz Wróbel przestrzelił. Do piłki doszli zawodnicy Chrobrego, ale obronił Chmieliński. Gospodarze mieli jeszcze piłkę, ale nie zdołali oddać rzutu i o wszystkim rozstrzygnęły karne, w których lepsi okazali się gdańszczanie, wygrywając 4:2.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26:26 k. 4:2 (13:15)

Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński - Wróbel 7, Papaj 6, Tomczak 4, Pieczonka 4, Jachlewski 3, Powarzyński 1, Doroszczuk 1, Janikowski, Woźniak, Sulej, Stojek