Torus Wybrzeże Gdańsk pozyskało duży polski talent

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Kornel Poźniak
Materiały prasowe / Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Kornel Poźniak
zdjęcie autora artykułu

Jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia, Kornel Poźniak podpisał kontrakt z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Absolwent SMS-u ZPRP Kielce dołączy do gdańskiego klubu od sezonu 2022/23.

Kornel Poźniak jest wychowankiem Moto Jelcza Oława. W bardzo wczesnym wieku wzbudził zainteresowanie Łomży Vive Kielce, ostatecznie w okresie liceum trafił do SMS-u ZPRP Kielce, gdzie rozwijał swoje umiejętności. W rozgrywkach młodzieżowych reprezentował właśnie ekipę mistrza Polski, z którą zdobył w ostatnich tygodniach złoty medal MPJ. Urodzony 14 maja 2003 roku bramkarz jest ponadto ważną postacią reprezentacji Polski w swojej kategorii, z którą wygrał mistrzostwa Europy do lat 19 drugiej dywizji. Jego osoba cieszyła się sporym zainteresowaniem na rynku transferowym. - Miałem jeszcze kilka propozycji z klubów superligowych, natomiast wybrałem Torus Wybrzeże Gdańsk, gdyż na chwilę obecną najważniejsze są dla mnie minuty spędzane na boisku, a wraz z nimi ciągły rozwój - powiedział Kornel Poźniak po podpisaniu kontraktu z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Młody bramkarz jest gotowy na rywalizację w elicie. - Kornel to jeden z najbardziej perspektywicznych bramkarzy młodego pokolenia i wiążemy z jego przyjściem duże nadzieje. Ma duże doświadczenie w kadrach młodzieżowych i jest wyróżniającym się juniorem. Ma świadomość pracy, jaka go czeka i jesteśmy przekonani, że potwierdzi potencjał w naszych barwach - stwierdził Sebastian Suchowicz, trener bramkarzy Torus Wybrzeża.

ZOBACZ WIDEO: "Szalona". Wideo z trenerką mistrza olimpijskiego robi furorę w sieci

Pozyskanie Kornela Poźniaka jest dla gdańszczan inwestycją w przyszłość. - Strategią naszego klubu jest pozyskiwanie młodych, utalentowanych zawodników i chcemy się z nimi wiązać jak najdłużej. Zakontraktowaliśmy Kornela Poźniaka z myślą o przyszłości i dbamy o to, by być w pełni zabezpieczeni, mając zawodnika sprawdzonego na parkietach PGNiG Superligi - dodał Jacek Pauba, prezes klubu. Poźniak podpisał trzyletni kontrakt. - Jestem młodym zawodnikiem i chcę podwyższać swoje umiejętności ogrywając się na parkietach PGNiG Superligi. W ostatnich latach można zauważyć, że zespół z Gdańska stawia na młodych i perspektywicznych graczy, co przekonało mnie to do podjęcia takiej decyzji - podkreślił bramkarz.

To drugi transfer gdańszczan w kontekście nowego sezonu. Wcześniej umową z klubem związał się Jakub Będzikowski.

Czytaj także;  Show Korneckiego w Kwidzynie  Zagłębie wyszarpało wygraną

Źródło artykułu: