Potęga na drodze do celu w Lidze Mistrzów. Pierwsza przeszkoda nie taka straszna

Telekom Veszprem blisko Final4 Ligi Mistrzów. W pierwszym ćwierćfinale dość gładko rozprawił się z finalistą poprzedniej edycji, Aalborgiem.

Marcin Górczyński
Kentin Mahe WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Kentin Mahe
Jak co roku w Veszprem te same ambicje. Gwiazdorski skład, gorąca atmosfera na trybunach, tylko... brak oczekiwanego sukcesu. Telekom czeka na pierwszy triumf w Lidze Mistrzów, w poprzednich latach nieraz odpadał w przedbiegach, ale wygląda na to, że w tym sezonie może oszczędzić nerwów swoim kibicom.

Obrona Aalborga - tak dobrze radzącego sobie w tej edycji Ligi Mistrzów - nie radziła sobie z liderami Telekomu Veszprem. Nie pomagali też bramkarze i właściwie tylko przez moment w pierwszej połowie zanosiło się na wyrównane starcie. Wtedy węgierski potentat roztrwonił cztery bramki przewagi i do przerwy było tylko 17:16.

W drugiej połowie stało się to, na co zanosiło się od początku. Telekom odskoczył od Aalborga, miał w swoim składzie świetnie dysponowanego Omara Yahię, nie zawodzili Andreas Nilsson i Kentin Mahe, aż siedem bramek dołożył Gasper Marguc. Przewaga nie podlegała dyskusji, choć swojego dnia nie miał stojący w bramce Veszprem Rodrigo Corrales.

Atuty Aalborga zostały po części zneutralizowane, Felix Claar nie był tak groźny jak dotychczas, niewiele do bramki wniósł Mikael Aggefors. Veszprem wygrało 36:29 i ma na wyciągnięcie ręki siódmy awans do Final4.

Telekom Veszprem - Aalborg Handbold 36:29 (17:16)

Veszprem: Corrales - Marguc 7, Yahia 6, Mahe 5, Nilsson 5, Nenadić 4, Lauge Schmidt 4, Strlek 4, Manaskow 1, Maqueda, Ligetvari, Blagotinsek, Ilić, Lekai, Sipos

Aalborg: Gade, Aggefors - Sandell 5, Bjornsen 5, Cllar 4, Juul-Lassen 6, Palmarsson 2, Jakobsen 2, Mollgaard 1, Nielsen 1, Christensen 1, Barthold 1, Antonsen 1