W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarz: Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock) [4]
Orlen Wisła Płock przed własną publicznością wysoko zawiesiła poprzeczkę Vive Targom Kielce. Nafciarze po serii porażek zdołali w końcu przerwać zwycięski marsz mistrza Polski. Duża w tym zasługa znakomicie dysponowanego Marcina Wicharego. Golkiper Wisły błyszczał zwłaszcza w pierwszym spotkaniu rozegranym w Orlen Arenie. Kapitalnymi interwencjami zatrzymał zawodników Vive Targów i walnie przyczynił się do zwycięstwa Nafciarzy.
Lewe skrzydło: Wojciech Zydroń (Gaz-System Pogoń Szczecin) [10]
Gaz-System Pogoń Szczecin nie zdołała pokonać przed własną publicznością PGE Stali Mielce i sezon zakończyła na 6. miejscu. W szczecińskim zespole po raz kolejny najjaśniejszą postacią był Wojciech Zydroń. Doświadczony skrzydłowy mocno dał się we znaki mieleckim obrońcom. Do bramki Stali trafił aż dziewięć razy, jednak nie zdołał uchronić szczecińskiej Pogoni przed porażką.
Lewe rozegranie: Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock) [9]
Orlen Wisła Płock w finałowych pojedynkach z Vive Targami Kielce pokazała, że jest w stanie skutecznie walczyć o najwyższe laury. Nafciarze ze znakomitej strony zaprezentowali się zwłaszcza w trzecim spotkaniu, które zakończyli zwycięstwem. Zespół z Płocka do wygranej poprowadził Mariusz Jurkiewicz. Znakomicie dysponowany tego dnia rozgrywający zaliczył najlepszy występ w barwach Nafciarzy, był ostoją defensywy oraz motorem napędowym ataku, zaaplikował kielczanom jedenaście bramek.
Środek rozegrania: Petar Nenadić (Orlen Wisła Płock) [5]
Orlen Wisła Plock nie zdołała sprawić niespodzianki i zdetronizować Vive Targów Kielce. Nafciarze nie podali się jednak bez walki, finałowe pojedynki dostarczyły dużych emocji. W spotkaniach z Vive Targami najrówniej grającym zawodnikiem Nafciarzy był Petar Nenadić. Serbski rozgrywający w każdym z meczów nie schodził poniżej pewnego wysokiego poziomu. Trener Manolo Cadenas rzadko desygnował do gry nominalnych playmakerów. Bez tego nietuzinkowego zawodnika gra Wisły wyglądała zdecydowanie gorzej.
Prawe rozegranie: Mariusz Jurasik (Górnik Zabrze) [13]
Górnik Zabrze po raz trzeci pokonał Azoty Puławy i wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Spotkanie w Puławach wbrew oczekiwaniom okazało się mniej zacięte niż dwa pierwsze pojedynki w Zabrzu. Zespół Górnika po raz kolejny do zwycięstwa poprowadził Mariusz Jurasik, który w decydujących meczach sezonu zaprezentował się ze znakomitej strony. Pomimo prób indywidualnego krycia "Józek" zdobył w Puławach siedem bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.
Prawe skrzydło: Radosław Dzieniszewski (KPR Legionowo) [3]
KPR Legionowo nie zdołał utrzymać się w PGNiG Superlidze, jednak podopieczni Roberta Lisa mogą być zadowoleni ze swojej postawy w fazie play-out. W ostatnim spotkaniu sezonu szczypiorniści z Legionowa pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole beniaminka był Radosław Dzieniszewski. Skrzydłowy na listę strzelców wpisał się osiem razy.
Kołowy: Julen Aguinagalde (Vive Targi Kielce) [8]
Vive Targi Kielce po raz kolejny świętowały wywalczenie mistrzowskiego tytułu w Orlen Arenie. Po raz pierwszy złoty medal polskich rozgrywek zawisnął na szyi Julena Aguinagalde. Hiszpański kołowy w trakcie sezonu miewał lepsze i grosze momenty, jednak swoją postawą w spotkaniach finałowych nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym kołowym polskiej ligi. W czwartym finałowym spotkaniu zdobył dziewięć bramek oraz wywalczył kilka rzutów karnych, był najlepszym zawodnikiem spotkania.
Ławka rezerwowych: Bramkarz: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce) [8] Lewe skrzydło: Ivan Nikcević (Orlen Wisła Płock) [3] Lewe rozegranie: Karol Bielecki (Vive Targi Kielce) [6] Środek rozegrania: Piotr Masłowski (Azoty Puławy) [6] Prawe rozegranie: Denis Buntić (Vive Targi Kielce) [3] Prawe skrzydło: Patryk Kuchczyński (Górnik Zabrze) [2] Kołowy: Michał Stankiewicz (MKS Zagłębie Lubin) [6]
* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl