W tym artykule dowiesz się o:
Posted by IHF on 20 grudnia 2015
Najlepsza bramkarka: Tess Wester (Holandia)
22-letnia bramkarka reprezentacji Holandii pokazała klasę podczas mistrzostw świata, a jej dobrą dyspozycję odczuły także szczypiornistki kadry Polski, które często były zatrzymywane przez Tess Wester w spotkaniu półfinałowym. Zawodniczka występująca na co dzień w niemieckim SG BBM Bietigheim broniła ze średnią skutecznością na poziomie 43 procent, zaś jej firmowym zagraniem były szybkie wznowienia do skrzydłowych Oranje.
Posted by IHF on 20 grudnia 2015
Najlepsza lewoskrzydłowa: Jovanka Radicević (Czarnogóra)
Pomimo że Czarnogórki zajęły dopiero 8. miejsce w mistrzostwach świata, jej lewoskrzydłowa Jovanka Radicević nie zawiodła. Ta 29-letnia szczypiornistka zaprezentowała wysoką dyspozycję i okazała się wicekrólową strzelczyń z dorobkiem 60 bramek (skuteczność na poziomie 71 procent), ustępując miejsca tylko Rumunce Cristinie Neagu.
Najlepsza prawoskrzydłowa: Valentina-Neli Ardean Elisei (Rumunia)
Reprezentacja Rumunii przez całe mistrzostwa świata prezentowała równą, wysoką formę i ostatecznie sięgnęła po brązowy medal. Jedną z jej najlepszych zawodniczek była doświadczona lewoskrzydłowa Valentina-Neli Ardean Elisei, która starała się wspomagać zdecydowaną liderkę rumuńskiego zespołu - Cristinę Neagu.
Najlepsza środkowa rozgrywająca: Stine Oftedal (Norwegia)
Norweżki były bezkonkurencyjne podczas mundialu w Danii, natomiast jej poczynaniami umiejętnie kierowała środkowa rozgrywająca Stine Oftedal. Ta 24-letnia szczypiornistka dobrze współpracowała z Norą Mork oraz obrotową Heidi Loke, a turniej zakończyła z dorobkiem 34 bramek i 34 asyst.
Prawa rozgrywająca Nora Mork od pewnego czasu stanowi o sile reprezentacji Norwegii i swojego zespołu nie zawiodła także podczas MŚ 2015. Szczypiornistka Larvika HK była skuteczna w ofensywie (44 trafienia) oraz często otwierała swoim koleżankom drogę do bramki przeciwniczek (37 asyst), czym zasłużyła sobie na nominację do drużyny gwiazd mistrzostw świata.
Najlepsza obrotowa: Heidi Loke (Norwegia)
Doświadczenie Heidi Loke było bezcenne dla reprezentacji Norwegii, która po raz trzeci w swojej historii została mistrzem świata. Obrotowa Loke z zimną krwią wykorzystywała dobre podania od swoich rozgrywających (35 bramek), ale potrafiła także udanie obsłużyć swoją koleżankę z drużyny (17 asyst).
Posted by IHF on 20 grudnia 2015
MVP (najlepsza zawodniczka) turnieju i najlepsza lewa rozgrywająca: Cristina Neagu (Rumunia)
27-letnia Cristina Neagu rozegrała w Danii znakomity turniej i w pełni zasłużenie została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw świata. Neagu była zdecydowaną liderką kadry Rumunii, którą doprowadziła do brązowego medalu mundialu. Szczypiornistka występująca na co dzień z drużynie z Podgoricy z dorobkiem 63 bramek została królową strzelczyń. Ponadto zanotowała ona 24 asysty.
Najlepsza drużyna młodych zawodniczek (maksimum 22 lata):
Najlepsza młoda prawa rozgrywająca: Monika Kobylińska (Polska)
Najlepsze młode bramkarki: Laura Glaser (Francja) i Yurou Yang (Chiny)
Najlepsze młode lewoskrzydłowe: Livia Veranes (Kuba) i Sanja Radosavljević (Serbia)
Najlepsze młode prawoskrzydłowe: Anna Wjakherjewa (Rosja) i Angela Malestein (Holandia)
Najlepsze młode lewe rozgrywające: Anne Mette Hansen (Dania), Durdina Jauković (Czarnogóra), Gabriela Perianu (Rumunia) i Xiaoqing Li (Chiny)
Najlepsze młode środkowe rozgrywające: Eliza Buceschi (Rumunia) i Mengqing Jin (Chiny)
Najlepsza młoda obrotowa: Ru Qiao (Chiny)
20-letnia polska rozgrywająca Monika Kobylińska ma za sobą dość dobry turniej, a jej popisowym spotkaniem było starcie z Rosją, podczas którego zdobyła 6 bramek. W sumie w całym turnieju Kobylińska zanotowała 32 trafienia oraz 14 asyst.