Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kompendium PGNiG Superligi: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski może paść ofiarą własnego sukcesu. Po 7. miejscu wymagania poszły w górę. Posady nie utrzymał Dmytro Zinczuk, nieznacznie zmieniony skład przejął Bartosz Jurecki. Okaże się, ile w całej układance znaczył trener.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Przebiją sufit?

Na Piotrkowianina będzie patrzyło się przez pryzmat świetnego poprzedniego sezonu. Ćwierćfinał zamiast grupy spadkowej, rewelacja rozgrywek zamiast średniaka. Do momentu rundy finałowej to Piotrkowianina uznawano za największe pozytywne zaskoczenie. Bodaj najbardziej pamiętnym momentem sezonu była wygrana z Azotami, odniesiona w dramatycznych okolicznościach, tuż przed syreną. Ćwierćfinał z Wisła wynagrodził całosezonowy wysiłek - zamiast do upadłego bić się o utrzymanie, w maju zapanowała wakacyjna sielanka. 

Drużyna z Piotrkowa jest dowodem mądrej polityki kadrowej. Projekt wprost skrojony pod bezstronnego kibica. Rokrocznie kosmetyczne zmiany, przyjacielska, wręcz rodzinna atmosfera, siła oparta na kolektywie, stopniowe wprowadzanie młodzieży. Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że zawodnicy znają się "jak łyse konie" i coś w tym jest. Na takich fundamentach trener Dmytro Zinczuk miał ułatwione zadanie, nie budował wszystkiego od zera. 

ZOBACZ: Grupowy rywal VIVE stracił ważnego gracza

Dlaczego zatem Zinczuka nie został w klubie? Opinie o jego pracy były różne, ale broniły go wyniki i nawet najbardziej wybredni kibice z Piotrkowa powinni być ukontentowani po poprzednich rozgrywkach. Na rynku wolny pozostawał Bartosz Jurecki i prezes Tomasz Zwierzchowski postanowił zaryzykować. Propozycję dostał też Marcin Lijewski, ale koniec końców posadę przyjął Jurecki. Trzykrotny medalista MŚ na pewno podniesie wartość medialną klubu. Czy jakość sportową? Trudno stwierdzić, bo nie brakuje głosów, że Piotrkowianin dobrnął do ściany. 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 

Rok założenia: 1997

Barwy: żółto-czarno-czerwone

Hala: Hala sportowo-widowiskowa "Relax", al. 3-go Maja 6 B (800 miejsc)

Typ WP SportoweFakty: 7.-11.

Sezon Liga Miejsce
2013/14 PGNiG Superliga 10.
2014/15 I liga grupa A 3.
2015/16 I liga grupa B 1.
2016/17 PGNiG Superliga 13.
2017/18 PGNiG Superliga 10.
2018/19 PGNiG Superliga 7.

Czy Piotrkowianin znajdzie się w czołowej ósemce Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
  • pan.artur Zgłoś komentarz
    Co do bicia na głowę doświadczeniem przez Pana Jureckiego. Jako trener nie cały sezon, więc praktycznie ZERO. Tylko doświadczeniem i osiągnięciami zawodniczymi może się szczycić. Ma
    Czytaj całość
    rywala na ławce trenerskiej, Marcin Lijewski. Górnik jest jednak ciut wyżej od Piotrkowa, zobaczymy co będzie działo się.