Relację prowadzi : autor:
Aneta Szypnicka-Staniec
Polacy z kompletem zwycięstw wygrali Christmas Cup 2014.
Skomentuj 0
Najlepszym bramkarzem turnieju został Sławomir Szmal, a najlepszym zawodnikiem Mariusz Jurkiewicz.
Skomentuj 0
60 min. 33:19 - Polacy przerwali ostatnią akcję Węgrów, ostatecznie rozbili Madziarów aż 33:19.
Skomentuj 1
  • wwwitek2006 Zgłoś komentarz
    Zaproszone drużyny przyjechały w "sylwestrowych" składach, szczególnie Węgrowie, :-) , więc nic dziwnego, że najmocniejszy zestaw polski nie miał problemu z wygraniem turnieju. Nasi
    Czytaj całość
    pierwsi rywale w MŚ - Niemcy - testować będą nie jak nasi, pomiędzy karpiem wigilijnym i lampką szampana noworocznego, ale już po dojściu do siebie, 4. i 5. stycznia na Islandii z mocnym rywalem, a przed samymi mistrzostwami (9. i 10. stycznia) z Czechami, na pewno już w składzie na Mundial. Nie wiem, jakie jeszcze plany meczowe ma kadra p.Bieglera, ale mocny rywal byłby mile widziany, bo statystyki Polski z czołówką są słabe w ostatnich latach. Witek Woźniak
    59 min. - 33:19  Świetna gra w bramce Marcina Wicharego. Bramkę dla Madziarów zdobył Adam Behrardt.
    Skomentuj 0
    58 min. 33:17 Dwie minuty kary dla Damiana Krzysztofika , ale sytuację ratuje niezawodny Marcin Wichary. Dla Biało-czerwonych trafia Rafał Przybylski.
    Skomentuj 0
    57 min. - 32:17 Dziesiąte trafienie Wojciecha Gumińskiego!
    Skomentuj 1
  • 56 min. - 31:17 Czas dla trenera Istvana Juhasza. Dobrze w bramce spisuje się Marcin Wichary , a kolejne widowiskowe trafienie zapisuje na swoim koncie Kamil Syprzak.
    Skomentuj 0
    54 min - 30:17  Bramkę dla Madziarów zdobył Mate Marczinko, a dla reprezentacji Polski ponownie skutecznie rzucił Wojciech Gumiński. To już dziewiąta bramka tego zawodnika w dzisiejszym meczu.
    Skomentuj 0
    52 min. - 29:16 Znów skutecznie Gebhardt. Na boisku pojawił się Robert Orzechowski, a kolejne trafienie na swoim koncie zapisał Andrzej Rojewski.
    Skomentuj 0
    50 min. - 28:15 W protokole meczowym zapisał się kolejny reprezentant Polski - Damian Krzysztofik. Biało-czerwoni znów muszą sobie radzić w osłabieniu, ponieważ karą dwóch minut ukarany został Rafał Przybylski. Bramkę dla Węgrów zdobył Adam Gebhardt.
    Skomentuj 0
    49. min - 26:14 Czas dla trenera reprezentacji Polski - Michaela Bieglera.
    Skomentuj 0
    47 min. - 26:14 Nieskuteczny rzut Michał Jurecki, na co szybko reagują Węgrzy i rzucają czternastą bramkę.
    Skomentuj 0
    45 min. - 26:13 Chaotyczny moment w szeregach obu drużyn. Rzut karny dla Węgrów i dwie minuty kary dla Wojciecha Gumińskiego. Na linii siedmiu metrów pojawił się Zoltan Morva, ale nie udało mu się pokonać popularnego "Wichury".
    Skomentuj 0
    43 min. - 26:13 Piotr Masłowski najpierw zdobył bramkę, a chwilę później zarobił dwie minuty kary. Polacy grając w osłabieniu zdołali jednak wyprowadzić kontratak, który wykorzystał Wojciech Gumiński. Szczęśliwie między słupkami Marcin Wichary.
    Skomentuj 0
    41 min. - 24:12 Dobrze w bramce spisuje się Marcin Wichary, co pozwala Polakom na wyprowadzanie szybkich ataków. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Mariusz Jurkiewicz i o czas dla swojego zespołu prosi Istvan Juhasz.
    Skomentuj 0
    39 min. - 23:12 Druga bramka w meczu Richarda Baliego, ale znów Wojciech Gumiński skutecznie z linii siedmiu metrów. Chwilę później ten sam zawodnik dokłada bramkę z kontrataku i Polacy ponownie powiększają swoje prowadzenie.
    Skomentuj 0
    37 min. - 21:11 Rzut karny na Biało-czerwonych, na linii siedmiu metrów pojawił się Wojciech Gumiński i pewnie pokonał Petera Pallaga. Kolejną bramkę dla Polaków dołożył Mariusz Jurkiewicz i nasi reprezentanci prowadzą już dziesięcioma oczkami!
    Skomentuj 0
    35 min. - 19:11 Autorem jedenastej bramki Węgrów jest Tamas Borsos.
    Skomentuj 0
    33 min - 19:10 Dla Węgrów trafia Bence Simon, dla Polaków Wojciech Gumiński, a do nas docierają informacje, że Piotr Wyszomirski ma problemy z plecami i właśnie jedzie do szpitala na szczegółowe badania.
    Skomentuj 0
    31 min. - 18:9 Od bramki zaczynają drugą partię spotkania Polacy - tym razem skuteczny Mariusz Jurkiewicz. Dla Madziarów trafia Balint Pordan.
    Skomentuj 0
    Wracamy na parkiet. Rozpoczyna się druga połowa spotkania.
    Skomentuj 0
    W pierwszej połowie Polacy wypracowali aż dziwięciobramkową przewagę. Biało-czerwoni pewnie kontrolują wynik i wydaje się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa. Największym problemem naszej reprezentacji może być jednak kontuzja Piotra Wyszomirskiego.
    Skomentuj 0
    Po pierwszej połowie Polacy prowadzą z Węgrami 17:8.
    Skomentuj 1
    • Kathleen Zgłoś komentarz
      Rojewski jest wspaniały! ♥♥♥ Ja to bym go widziała w Vive obok Lijka.
      30 min. - 17:8 Kolejne trafienie Wojciecha Gumiński , tym razem zawodnik wykorzystał kontratak. Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy efektownym rzutem popisał się Andrzej Rojewski.
      Skomentuj 0
      29 min. - 15:8 W bramce skutecznie Marcin Wichary, a z linii siedmiu metrów ponownie trafił Wojciech Gumiński. Dobry okres gry podopiecznych duetu Biegler-Będzikowski.
      Skomentuj 1
      27 min. - 14:8 Piękna bramka z drugiej linii Kamila Syprzaka.
      Skomentuj 0
      26 min - 13:8 Ze skrzydła nie trafił Laszlo Nemeth, Polacy spokojnie rozgrywali atak pozycyjny, ale nieprzepisowo zatrzymywany był Kamil Syprzak. Rzut karny wykorzystał Wojciech Gumiński. Węgrzy popełniają błąd w ataku i znów przy piłce Biało-czerwoni.
      Skomentuj 1
      24 min. - 12:8 Węgrzy powoli odrabiają straty - bramka Balinda Pordana. Biało-czerwoni znów chaotycznie w ataku.
      Skomentuj 3
        Niech pan patrzy, panie Malinowski! Jaki ten świat jest mały.Pozdrawiam Łukaszu, a za Twoim pośrednictwem Twoje dziewczyny!!! Cmok, cmok! Witek Woźniak
        • qryspin Zgłoś komentarz
          oooo widzę, że największy fan handbalu nie przepuści żadnego meczu.... Pozdrawiam WWujku, Łukasz K.
            Węgrowie i Polanie - to bratanki. Od hanballu i od szklanki. Witek Woźniak
            23 min. - 12:7 Bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Michał Jurecki. Węgrowie mylą się w ataku, ale błąd popełniają także Polacy. Upomnienie dla Michaela Bieglera.
            Skomentuj 0
            21 min. - 11:7 Z pomocą Sławomira Szmala i Jerzego Buczaka do szatni zszedł Piotr Wyszomirski, kibice zgromadzeni w Spodku pożegnali go brawami. Miejmy nadzieję, że młody bramkarz nie doznał żadnego bardzo poważnego urazu i nadal będzie walczył o miejsce w kadrze na MŚ w Katarze. Tymczasem bramkę dla Biało-czerwonych zdobywa Mariusz Jurkiewicz, a karą dwóch minut ukarany jest Balint Pordan.
            Skomentuj 0
            17 min. - 9:5 Kolejną bramkę dla reprezentacji Polski zdobywa Michał Daszek , a w międzyczasie zmiana między słupkami polskiej bramki - Marcin Wichary zastępuje dobrze spisującego się Piotr Wyszomirski. Wyszomirskim zajmują się lekarze.
            Skomentuj 0
            15 min. - 8:5 - Bramkę dla Biało-czerwonych zdobywa Bartosz Jurecki , ale szybką odpowiedzią popisuje się Richard Bali.
            Skomentuj 0
            13 min. - 7:4 Chaotycznie w ataku Wegrzy, a na listę strzelców ponownie wpisuje się Przemysław Krajewski.
            Skomentuj 0
            12 min. - 6:4 Dobre zachowani Polaków w obronie, Mariusz Jurkiewicz zatrzymuje atak Madziarów, a ze skrzydła trafia Michał Daszek.
            Skomentuj 0
            11 min. - 6:4 Blisko zdobycia bramki golkipier polskiego zespołu. O czas dla Węgrów prosi trener Istvan Juhasz.
            Skomentuj 1
            10 min.5:4 Piotr Wyszomirski broni rzut karny wykonywany przez Laszlo Nemetha! A bramkę dla reprezentacji Polski zdobywa Przemysław Krajewski, Biało-czerwoni znów na prowadzeniu.
            Skomentuj 0
            9 min. - 4:4 W protokole meczowym dwukrotnie zapisuje się Michał Jurecki , dzięki czemu na tablicy wyników ponownie widnieje remis.
            Skomentuj 0
            7. min - 2:4 Trzecią bramkę dla Węgrów zdobywa Adam Orszagh, Polacy nieskutecznie w ataku, Madziarzy wyprowadzają kontratak i znów skutecznie Orszagh. O czas prosi Michael Biegler.
            Skomentuj 0
            5. min - 2:2 Faulowany Bartosz Jurecki. Na linii siedmiu metrów ponownie pojawił się Michał Daszek, tym razem jednak górą Peter Pallag. Skrzydłowy jednak bardzo szybko się rehabilituje i wykorzystująć kontrę zdobywa drugą bramkę dla Biało-czerwonych.
            Skomentuj 0
            4 min. - 1:2 Bali nieprzepisowo zachował się w obronie, co sędziowie ukarali dwuminutową karą. Pierwszą bramkę dla Polaków zdobyła Michał Daszek z rzutu karnego.
            Skomentuj 0
            3 min. - 0:2 Wynik spotkania potężnym rzutem otworzył David Debreczeni. Biało-czerwoni znów nieskuteczni w ataku, a szansę na drugą bramkę dla swojego zespołu wykorzystał Richard Bali.
            Skomentuj 0
            1 min. - Od skutecznej obrony rozpoczął Piotr Wyszomirski , w odpowiedzi dobrze także jego vis a vis - Peter Pallag.
            Skomentuj 0
            Polacy rozpoczynają w obronie w składzie: Wyszomirski - Daszek, Rojewski, Jurkiewicz, M.Jurecki, Krajewski, B. Jurecki.
            Skomentuj 0
            Początek spotkania.
            Skomentuj 0
            Na parkiecie katowickiego Spodka pojawiły się już obie drużyny. Czas na oficjalne przedstawienie zawodników oraz hymny obu krajów.
            Skomentuj 0
            Wczorajsza wygrana Polaków oraz dzisiejsze zwycięstwo Czechów ze Słowakami zapewniły Biało-czerwonym pierwsze miejsce w turnieju.
            Skomentuj 0
            W składzie Biało-czerwonych pojawił się nieobecny w dwóch poprzednich meczach Robert Orzechowski. Miejsce nieobecnych zajęli również Paweł Niewrzawa, Marcin Wichary oraz Andrzej Rojewski, którzy odpoczywali podczas drugiego dnia turnieju.
            Skomentuj 0
            W składzie reprezentacji Polski doszło do kilku zmian. Trener Michael Biegler konsekwentnie rotuje składem, w dzisiejszym meczu zabraknie Krzysztofa Lijewskiego, Sławomira Szmala, Patryka Kuchczyńskiego, Karola Bieleckiego oraz Piotra Chrapkowskiego.
            Skomentuj 0
            Witamy wszystkich fanów piłki ręcznej. Zapraszamy do śledzenia ostatniego meczu turnieju Christmas Cup - Polska - Węgry.