Na sam koniec jeszcze garść statystyk pomeczowych. My tymczasem dziękujemy za śledzenie relacji live na naszym portalu.

Szwajcarzy cieszą się z pierwszych punktów w tegorocznej Ligi Mistrzów.

I jeszcze komentarz, który mówi chyba wszystko.

Wydawało się, że goście zdołają zagrać równie dobrze, jak w końcówce pierwszej połowy. Przerwa lepiej wpłynęła jednak na podopiecznych Larsa Walthera. To ważna wygrana Szwajcarów, którzy tym samym wracają do gry o awans do TOP 16. W tej grupie jeszcze wiele się może wydarzyć.

Koniec meczu. Dwa punkty zostają w Szwajcarii.

27:25. Na pustą bramkę trafił Rodrigo Corrales. Porażka stała się jednak faktem.

Tiago Rocha został wykluczony na 2 minuty. Wisła będzie kończyła mecz w czwórkę.

27:24. Na otarcie łez trafił jeszcze Gilberto Duarte.

David Graubner został wykluczony na 2 minuty.

Dodajmy jeszcze, ze Ivić otrzymał już trzecią karę, co oznacza dla niego czerwony kartonik.

27:23. Bramka! Trafił Gabor Csaszar.

Do końca meczu lekko ponad półtorej minuty.

Sime Ivić został wykluczony na 2 minuty. Już nic się nie wydarzy. Cudu nie będzie.

26:23. Wisła jeszcze stara się walczyć. Ale czy wystarczy czasu?

26:22. Koniec emocji. Z koła sam na sam z Corralesem znalazł się Andrija Pendić. Nie mógł się pomylić.

Mylą się jednak przyjezdni. Dwa punkty zostaną na parkiecie gospodarzy.

Do końca widowiska zostało już tylko 3,5 minuty.

25:22. Chyba jest już po meczu. Sprawę wyjaśnił Ron Delhees.

Uciekają punkty Wiśle Płock.

Poprzeczka ratuje gospodarzy. Dobitka Rochy nieskuteczna.

24:22. Słoweniec w barwach Kadetten nieomylny. Trafił Nik Tominec.

23:22. Jest bramka. Trafił Dmitrij Żytnikow.

Pomylił się prawy rozgrywający Kadetten. Była już wskazana gra pasywna. Szansa na gola kontaktowego.

Bardzo ważna akcja po stronie miejscowych.

Maciej Gębala został wykluczony na 2 minuty. Było trudno, będzie jeszcze trudniej.

23:21. Z koła nie pomylił się Lucas Meister. Robi się niebezpiecznie.

Coś niesamowitego. Broni Bringolf.

Gębala nieskutecznie. Miejscowi jednak nie skończyli akcji bramką.

22:21. Bronił Morawski, ale lepszy był jednak Andrija Pendić.

Będziemy mieli rzut karny dla Szwajcarów.

21:21. Bramka! Trafił Dmitrij Żytnikow. Trudno o ważniejsze trafienie w tym meczu dla Nafciarzy.

Coraz mniej minut do końca meczu.

Pomylił się zaś Csaszar.

Kadetten znów się pomyliło, a mogli mieć już dwa gole zapasu.

Strata Wisły i faul. Będziemy mieli karę? Nie, sędziowie jednak nie upomnieli gracza gości.

21:20. Dziura w defensywie Wisły. Wykorzystana przez miejscowych.

20:20. Poniewierany był teraz Tomasz Gębala. Był zły, ważne, że trafił.

Gospodarze nie kończą jednak swojej akcji. Pomylił się Nik Tominec.

Ghionea nie trafił ze skrzydła. Lepszy był bramkarz Kadetten.

Oba zespoły już w komplecie.

Czekają nas spore emocje. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w końcówce meczu.

O chwilę przerwy poprosił Przybecki. Znów będą konretne uwagi do swoich graczy.

20:19. Na pustą bramkę trafili miejscowi.

Strata jednych i drugich. Płocczanie byli jednak faulowani, ale bez reakcji arbitrów.

19:19. W dodatku akcję bramką zakończył niezawodny Gabor Csaszar.

Sime Ivić został wykluczony na 2 minuty.

Szkoda, piłki nie opanował Tarabochia i nie ma bramki z czystej pozycji.

Błąd kroków popełnił Csaszar. Akcję mają goście.

Kolejna akcja na remis?

Czas dla Larsa Walthera.

Dobra gra w obronie gości. Piłka jednak wciąż dla Kadetten.

18:19. Strata piłki przez Szwajcarów. Do pustej bramki trafił Valentin Ghionea.

Ron Delhees został wykluczony na 2 minuty za faul na wspomnianym Duarte.

Świetne zachowanie bramkarza miejscowych. Nie ma bramki!

18:18. Jeden zawodnik ratuje wynik gospodarzom. Jest nim niesamowity Gabor Csaszar.

17:18. Gol za gol. Z dystansu na rzut zdecydował się teraz Gilberto Duarte.

17:17. Ron Delhees zastąpił Szybę i jest tego dnia prawie bezbłędny. W krótkim czasie zaliczył już 3 trafienie.

16:17. Bardzo ważne trafienie zaliczył teraz skrzydłowy Wisły, Valentin Ghionea.

16:16. Istne deja vu. Znów rzutem z dystansu trafił Gabor Csaszar.

Prosta strata drużyny z Płocka.

Ten zawodnik ma już jednak 32 lata. Jak na razie wsparcie w ataku ma niewielkie, a siły ubywają.

15:16. Tym razem już bezbłędny był Gabor Csaszar.

Akcję mają gospodarze.

Po drugiej stronie parkietu kapitalnie zachował się także Aurel Bringolf.

Takiego błędu trudno było oczekiwać. Nieskutecznie rzut karny wykonywał Gabor Csaszar. Bronił Morawski.

Rzut karny dla miejscowych.

14:16. Świetnie pod presją czasu zachował się jednak Gilberto Duarte. Takich bramek nam potrzeba znacznie więcej.

Sygnalizowana gra pasywna płocczan.

14:15. Rozegrał się nam także Sergio Muggli.

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty. To był iście dziecinny błąd skrzydłowego.

13:15. Jak w pierwszej, tak w drugiej połowie świetnie spisał się znów Marko Tarabochia.

13:14. Bardzo szybkie trafienie dla Kadetten. Trafił Ron Delhees.

Drugą część meczu rozpoczną gospodarze i staną przed szansą na zdobycie bramki.

Powoli do końca dobiega przerwa w tym spotkaniu.

Mamy też porcję statystyk.

Też tak uważacie?

Wisła miała dobre fragmenty. W pewnym momencie zagrała nieco uważniej w defensywie, co od razu poprawiło ich dorobek na tablicy wyników. Początek rywalizacji był jednak bardzo niespodziewany. Obie siódemki długo czekały na pierwsze trafienie. Nafciarze bliżej kolejnego zwycięstwa. Muszą jednak uważać do samego końca.

Czas na kilka minut odpoczynku.

12:14. Zdążył jednak przed czasem piłkę w bramce umieścić jeszcze Ron Delhees.

Sekundy do końca pierwszej połowy.

11:14. Świetnie spisuje się w tym fragmencie widowiska Marko Tarabochia. Piękny rzut tego gracza.

Uwagi Przybeckiego były bardzo kontretne.

Czas dla zespołu gości.

11:13. Gonią wynik gracze ze Szwajcarii. Po podaniu Csaszara trafił Johan Koch.

10:13. Bramka! Trafił Sergio Muggli.

9:13. Precyzyjnym rzutem popisał się ponownie Marko Tarabochia.

9:12. Na nietypowej dla siebie pozycji znalazł się Andrija Pendić. Pokazał jednak, że potrafi rzucić z koła.

Znów świetnie w bramce spisał się Corrales. Piłka wciąż jednak dla Kadetten.

Jose Guilherme de Toledo został wykluczony na 2 minuty. Zdaniem Beckiego niesłusznie, bo jeden z rywali popełnił błąd kroków.

8:12. Odpowiadają gracze Przybeckiego. Trafił Marko Tarabochia.

8:11. Na swoje barki wykończenie tej akcji wziął teraz Gabor Csaszar.

Niestety Wiślacy bez akcji z golem.

Faul ofensywny gospodarzy. W hali zawrzało.

Świetnie Wisła zagrała w defensywie, ale z przodu pomylił się Gilberto Duarte. Obił jedynie poprzeczkę.

Cztery bramki więcej to już spora zaliczka gości.

7:11. I jeszcze przechwyt Gilberto Duarte. Tego trener gości nie przewidział i natychmiast poprosił o czas.

7:10. Podwyższa wynik Wisła po trafieniu Jose Guilherme de Toledo.

Świetnie broni Rodrigo Corrales. To może być impuls do jeszcze lepszej gry w ataku Nafciarzy.

7:9. No i proszę. Tym razem skuteczny był Tiago Rocha.

7:8. Pierwsza udana kontra gości. Pobiegł do niej Valentin Ghionea i w swoim stylu zakończył akcję trafieniem. Tymczasem znów w bramce górą Rodrigo Corrales.

7:7. Pięknie i sprytnie zachował się Gilberto Duarte. Wyskoczył w górę i mamy bramkę!

7:6. Atomowy rzut Luki Marosa. Corrales blisko obrony, ale teraz musiał wyjąć piłkę z siatki.

6:6. Krzyżówka z Sime Iviciem, a ten jest dziś bezbłędny.

Taka sama próba Kadetten jak przed momentem. Tym razem skrzydłowy obił poprzeczkę bramki gości.

Płocczanie za kilka sekund w komplecie.

Wisła też jednak popełniła bardzo prosty błąd. Miejscowi wyszli z kontrą, ale bramka nie została uznana. Piłka wciąż jednak przy Szwajcarach.

Bardzo długo grali miejscowi, aż się doigrali. Popisał się bramkarz Rodrigo Corrales i nie dał się pokonać.

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Trudna sytuacja polskiego zespołu.

Gospodarze przed szansą na podwyższenie wyniku.

Tymczasem Sime Ivić obił teraz poprzeczkę bramkarza rywali. Szkoda.

6:5. Po raz pierwszyw tym meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Akcję z kontry zakończył Dimitrij Kuettel. To pierwsze ostrzeżenie dla gości.

5:5. Kolejny remis. To była akcja skrzydłowych Kadetten. Zakończył ją Nik Tominec.

Miejscowi próbowali w ten sam sposób, ale akcja nie miała szans na powodzenie.

4:5. Jeśli nie z rozegrania, dlaczego nie z pozycji obrotowego? Tego dokonał w tej akcji Dmitrij Żytnikow. Goście zupełnie zaskoczeni.

4:4. Szybko wznowili gospodarze. Akcję rzutem zakończył tym razem David Graubner.

3:4. Bramka! Trafił Maciej Gębala.

3:3. Odpowiedź błyskawiczna. Znów niezawodny Gabor Csaszar.

2:3. Bardzo przytomnie zachował się w tej akcji Michał Daszek. Nie kombinował, pod nogami bramkarza i mamy bramkę.

Wracamy do gry.

Miejmy nadzieję, że polski rozgrywający nie będzie musiał zmagać się z poważną kontuzją. Nie wygląda to jednak zbyt dobrze.

Urazu doznał Michał Szyba. Upadł na parkiet, ale nie było żadnego kontaktu z graczem z Płocka. To wyglądało jednak nieciekawie!

2:2. Bliski obrony był teraz Rodrigo Corrales. Piłka znalazła się jednak w bramce.

1:2. Chyba się rozkręcamy. Pusica obsłużył teraz kolegę, a Sime Ivić okazji nie zmarnował.

1:1. Skutecznie rzut karny wykonywał Gabor Csaszar.

Podanie do kołowego Szwajcarów. Ci wywalczyli rzut karny.

0:1. Wreszcie kibice obejrzeli pierwszą bramkę. Trafił z dalszej odległości Dmitrij Żytnikow.

Dimitrij Kuettel został wykluczony na 2 minuty. Wisła będzie miała aż 2 graczy więcej. Teraz albo nigdy!

Żółtą kartkę otrzymał Miljan Pusica.

Kto w końcu otworzy wynik meczu? Coś niespotykanego na tym poziomie rozgrywkowym.

Karę dwóch minut otrzymał teraz Michał Szyba. To już trzecie upomnienie w początkowej fazie widowiska. Tymczasem świetną okazję zmarnował Sime Ivicia.

Po raz drugi skutecznie powstrzymywany był Michał Daszek. Szczęśliwie mylą się także miejscowi.

Niesamowicie. Wciąż bez gola. Świetnie broni Aurel Bringolf

W między czasie gospodarze znów zbyt ostro zagrali w defensywie.

Wisła będzie grała w przewadze. Szansa na pierwsze trafienie. Ale znów zmarnowana sytuacja. Obrona Bringolfa.

Lucas Meister został wykluczony na 2 minuty.

Znów jednak obroną popisał się bramkarz miejscowych. To była doskonała sytuacja dla Simicia.

Akcja po stronie polskiego zespołu.

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Meister.

Mamy pierwszą udaną interwencję Aurela Bringolfa.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Szyba.

A więc zaczynamy! Przy piłce goście.

Słuchamy już hymnu Ligi Mistrzzów.

Wciąż czekamy na pierwszy gwizdek oznaczający początek rywalizacji. Tym spotkanie Wisła i Kadetten rozpoczną rundę rewanżową tegorocznej Ligi Mistrzów.

W pierwszym tych drużyn formą błysnął Adam Morawski. Najlepszym strzelcem był z kolei Valentin Ghionea. Obaj ponownie staną na wysokości zadania?

A tak wygląda obiekt rywali Wisły.

Tymczasem oba zespoły rozpoczęły ponowną krótką rozgrzewkę.

Co ciekawe, do kibiców Wisły przemówił prezes Artur Zieliński.

Z pierwszych informacji z hali wynika, że za około 5 minut ten mecz powinien się rozpocząć. Na razie jednak panuje pewien niepokój.

A więc mecz rozpocznie się opóźnieniem. Ile to potrwa, trudno przewidzieć.

Tymczasem oba zespoły zeszły do szatni... Jest jakiś problem w hali. Co chwilę słychać ogłuszający dźwięk syreny.

Drużynę gospodarzy prowadzi dobrze znani płockim kibicom Lars Walther. Czy sprawi niespodziankę i psikusa swojej byłej drużynie?

Oba zespoły mogą czuć zmęczenie. I jedni, i drudzy, męczyli się ostatnio w swoich rozgrywkach ligowych, ale swoje spotkania ostatecznie zwyciężyli.

Przypomnijmy, że Wisła ma na swoim koncie już 5 "oczek". Ich rywale 0. Ewentualna porażka gospodarzy właściwie przekreśli ich awans do TOP 16.

Dla zespołu Michała Szyby mecz z płockim klubem może przynieść pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyna Michała Szyby w meczu przeciwko Orlen Wiśle zdobędzie pierwsze punkty w LM?

Za kilka minut rozpocznie się arcyważne spotkanie w Lidze Mistrzów. Orlen Wisła Płock zagra na wyjeździe z Kadetten Schaffhausen. Jeśli zwycięży Szwajcarów będzie miała sporą szansę na awans do fazy TOP 16.