PGNiG Superliga Mężczyzn: 8. kolejka
18 paź 2017 18:30
18:16

Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje LIVE na WP SportoweFakty. Pojedynek w Płocku z pewnością spełnił oczekiwania nawet najwybredniejszych kibiców. Wyrównana, czysta walka, emocje, kapitalne interwencje golkiperów, piękne bramki. Prosimy o więcej!

4
60'

Wynik bez zmian. Orlen Wisła próbowała zanotować przechwyt, ale ta sztuka się nie udała. "Świętą wojnę" wygrywa PGE VIVE Kielce.

31
28
6
13
21
czas 60'

30:31. Maciej Gębala! Dwie minuty dla Mateusza Kusa. Do końca spotkania pozostało sześć sekund. Czas zatrzymany.

18
15
9
10
15
czas 60'

29:31. Bramka! Przebija się przez płocką defensywę Michał Jurecki!

32
27
3
10
17
60'

Znów dogranie do Igora Żabicia, ale tym razem obrotowy przekracza linię. Czas dla gości. Trener Tałant Dujszebajew chce ustawić najważniejszą akcję meczu.

26
22
10
13
19
czas 59'

29:30. Rozrzucona piłka na skrzydło. Dużo miejsca ma Manuel Strlek i daje PGE VIVE prowadzenie!

36
28
7
16
24
czas 58'

29:29. Ta akcja z pewnością miała wyglądać troszkę inaczej, ale kończy się bramką! Piłka dociera do Igor Źabić, kołowy obraca się i trafia mocno po koźle!

22
21
9
14
22
czas 58'

28:29. Bramka! Nie zawodzi w hicie kolejki Alex Dujszebajew! Szkoleniowiec Piotr Przybecki prosi o czas.

40
26
7
12
23
czas 57'

W arcyważnym momencie pomylił się na "siódemce" Valentin Ghionea!

24
14
7
16
23
czas 56'

28:28. Kolejny remis! Na siódmym metrze zachowuje zimną krew Karol Bielecki! Znakomita skuteczność obu ekip przy rzutach karnych.

28
18
5
13
24
55'

Strata Orlen Wisły, ale Julena Aguinagalde zatrzymany przez Marcina Wicharego! Co za emocje!

29
19
6
10
15
czas 54'

28:27. Bramka! Zmniejsza straty Alex Dujszebajew.

19
11
2
11
17
czas 53'

28:26. Znakomicie Marcin Wichary! Trafia po kontrze Igor Źabić!

22
12
3
7
8
czas 53'

27:26. Wypracował sobie dogodną pozycję do rzutu aktywny Nemanja Obradović. Czyżby jego najlepszy występ w barwach Orlen Wisły?

20
15
3
8
12
52'

czas 51'

26:26. Szeroki repertuar rzutów zawsze w cenie! Wykorzystuje karnego Karol Bielecki.

14
11
3
8
10
czas 50'

26:25. Nafciarze podtrzymują tempo. Dobrze odnajduje się teraz Nemanja Obradović!

13
10
3
5
10
czas 50'

25:25. Uros Zorman wziął to na siebie. Remis w Orlen Arenie!

16
10
3
5
13
czas 49'

25:24. Uaktywnia się Nemanja Obradović, który po raz kolejny wywalczył rzut karny. Wykorzystuje go nie kto inny jak Valentin Ghionea.

14
12
3
5
14
49'

czas 48'

24:24. Na flankach coraz aktywniej. Blaż Janc i kolejny remis!

14
8
3
5
9
czas 48'

24:23. Valentin Ghionea! Orlen Wisła przejmuje piłkę a rumuński skrzydłowy z lekkością wykańcza kontratak!

14
11
1
4
9
czas 46'

23:23. Zamienia rzut karny na bramkę fenomenalny Valentin Ghionea!

16
13
3
6
8
czas 47'

22:23. Bardzo mało dzisiaj gry przez skrzydło u PGE VIVE Kielce. Jedną z nielicznych akcji kończy Manuel Strlek.

15
11
2
4
8
czas 46'

Maciej Gębala odpocznie przez dwie minuty.

9
8
4
8
8
czas 45'

22:22. Zabiegł na koło Valentin Ghionea i w ostatnim momencie dostał podanie od Gilberto Duarte. Bramka!

9
10
1
6
13
czas 44'

21:22. Nie trafia Gilberto Duarte, ale robi to niebawem Krzysztof Lijewski. PGE VIVE znów na prowadzeniu.

15
7
1
4
9
44'

Tylko w poprzeczkę huknął Jose Guilherme de Toledo. Chwilę później rehabilituje się za ten rzut ofiarną akcją w obronie!

4
3
1
1
43'

Sędziowie nie mają wątpliwości. To był podparty rzut Darko Djukicia. Piłka dla Orlen Wisły.

9
5
1
3
9
czas 42'

Marko Mamić dzisiaj już nie zagra. Czerwona kartka z gradacji kar.

8
8
2
2
5
czas 41'

21:21. Bramka! Do wyrównania dopradza Julen Aguinagalde.

8
5
3
7
czas 40'

21:20. "Święta wojna" wchodzi na wyższy poziom. Mistrzowie Polski tracą piłkę, a Nafciarze dokładnie budują atak pozycyjny. Gilberto Duarte zauważa niepilnowanego Tomasza Gębalę. Bramka!

12
9
1
4
7
czas 39'

20:20. Bezbłędnie Valentin Ghionea! Chwilę później PGE VIVE wycofuje bramkarza. Zobaczymy co z tego wyniknie.

6
3
1
5
6
39'

Indywidualnie poszedł Michał Daszek ze zwodem do środka. Rzut karny dla Orlen Wisły i dwie minuty dla Krzysztofa Lijewskiego!

9
5
1
3
5
czas 38'

Przemysław Krajewski wysłany na ławkę kar. Skrzydłowy nieprzepisowo przerywa nogą podanie na lewą flankę.

6
5
1
3
38'

Całkiem dużo miejsca na oddanie rzutu ma Valentin Ghionea, ale pojedynek wygrywa Sławomir Szmal! Kielczanie konstruują atak pozycyjny. Czujnie w defensywie grają Nafciarze.

6
4
2
czas 37'

19:20. A Krzysztof Lijewski w swoim żywiole! Precyzyjny rzut z prawej połówki i wciąż stuprocentowa skuteczność.

9
4
2
3
8
czas 36'

19:19. Błyskawicznie i skutecznie Maciej Gębala!

5
6
3
5
9
czas 35'

18:19. Bramka! Z bardzo trudnej pozycji na prawej flance trafia Mateusz Jachlewski.

12
6
2
3
5
czas 34'

18:18. Remis! Faul w ataku na szóstym metrze Julena Aguinagalde. Szybki atak zamienia na bramkę zbiegający do środka Valentin Ghionea.

6
5
4
4
6
czas 33'

17:18. Co za bomba w prawe okienko Gilberto Duarte! Żaden z obrońców do niego nie doszedł i oddał rzut na pełnej szybkości.

1
1
1
1
4
czas 31'

16:18. Uwolnił się od defensorów i zbiegł na prawą połówkę Nemanja Obradović. Udana akcja w wykonaniu gracza Orlen Wisły!

3
3
2
3
7
czas 31'

15:18. Bramka! Na listę strzelców wpisuje się Karol Bielecki.

czas 30'

15:17. Sędziowie wskazują na siódmy metr także po stronie gości. Ze stoickim spokojem trafia Karol Bielecki, który ustala wynik pierwszej połowy.

10
5
2
2
2
czas 30'

15:16. Nafciarze łapią kontakt po perfekcyjnie wykonanym rzucie karnym przez Valentina Ghioneę!

9
7
2
1
4
czas 29'

14:16. Wykorzystuje dogranie na koło od serbskiego playmakera Igor Źabić.

7
5
5
6
8
czas 29'

13:16. VIVE uruchamia szybki środek. Bramka Alexa Dujszebajewa!

12
8
6
4
4
czas 28'

13:15. Świetnie zabawił sie z obroną gości Sime Ivić. Zwód z obrotem i kapitalny rzut rozgrywającego!

4
5
3
3
4
czas 28'

12:15. Blisko interwencji Adam Morawski. Bomba posłana przez Michała Jureckiego ląduje jednak w siatce!

9
3
3
3
4
27'

Zaczyna szwankować skuteczność po stronie gości. Trener Tałant Dujszebajew prosi o krótką przerwę. Czas na wskazówki i uspokojenie graczy.

4
2
2
1
1
czas 26'

12:14. Na szczęście dla gospodarzy sytuacje ratuje Sime Ivić.

7
4
1
2
4
25'

Kiepski wybór Nemanji Obradović. Playmaker Nafciarzy rzuca prosto w kielecki blok.

5
2
2
2
3
czas 24'

11:14. Znów technicznym, precyzyjnym rzutem popisuje się Alex Dujszebajew. Imponująco wygląda dzisiaj prawa połówke PGE VIVE Kielce!

7
2
1
3
4
czas 24'

11:13. Sprawy w swoje ręce postawia wziąć teraz Przemysław Krajewski. Indywidualna akcja skrzydłowego skuteczna.

8
5
1
2
2
czas 23'

10:13. Efektowny rzut Alexa Dujszebajewa znajduje swój lot w siatce. To już trzynasta bramka dla PGE VIVE Kielce.

7
2
2
4
4
czas 23'

10:12. Valentin Ghionea dla gospodarzy. Rumuński skrzydłowy wykorzystuje zamieszanie w szeregach gości.

7
3
1
2
2
czas 22'

9:12. Ekipa mistrzów Polski kontruje... nieudaną kontrę Orlen Wisły. Bardzo pewnie wykorzystuje okazję na łatwą bramkę Darko Djukić!

5
1
2
1
4
czas 21'

9:11. Bramka! Poszedł na przebój Sime Ivić. Orlen Wisła bardzo potrzebuje jego dynamicznych zagrań.

2
1
1
1
1
20'

Reaguje na boiskową sytaucję szkoleniowiec Piotr Przybecki. Czy ta przerwa wytrąci z rytmu PGE VIVE Kielce?

2
1
1
1
2
czas 19'

8:11. Rośnie przewaga ekipy Tałanta Dujszebajewa! Po rzucie karnym podwyższa Karol Bielecki.

6
2
1
2
3
19'

Błędy przy grze na styku mogą wiele kosztować. Faul w ataku po stronie gospodarzy. Na szczęście dla Orlen Wisły swój zespół ratuje Adam Morawski.

2
2
1
1
1
czas 17'

8:10. PGE VIVE wciąż utrzymuje skromną przewagę. Alex Dujszebajew dla gości!

7
2
1
4
7
czas 17'

8:9. Nafciarze zdobywają bramki nawet w osłabieniu. Drogę do siatki po raz kolejny znajduje Tomasz Gębala.

3
2
2
1
2
czas 16'

7:9. Bramka! Michał Jurecki dla PGE VIVE Kielce.

5
2
1
2
3
czas 16'

Jose Guilherme de Toledo wysłany na ławkę kar. Dość zaskakująca decyzja pary sędziowskiej.

4
2
2
1
4
czas 15'

7:8. Płocczanie wciaż w grze. Niezawodny na "siódemce" jest Valentin Ghionea.

4
3
1
1
2
czas 15'

Marko Mamić wędruje na ławkę kar. Czy Nafciarze wykorzystają grę w przewadze?

7
3
1
1
2
czas 15'

6:8. Bramka! Odpowiedzialność za rozwiązywanie akcji po stronie VIVE niezmiennie bierze Krzysztof Lijewski. Znakomita skuteczność tego gracza.

4
2
1
1
2
czas 14'

6:7. Rzut karny dla wicemistrzów Polski. Valentin Ghionea kontra Sławomir Szmal i... pojedynek na siódmym wygrywa skrzydłowy Nafciarzy!

3
2
1
1
1
czas 13'

5:7. Druga linia PGE VIVE rozruszała teraz obronę gospodarzy. Po zespołowej akcji rzuca celnie Mariusz Jurkiewicz.

4
1
2
1
2
czas 12'

5:6. Płocczanie łapią kontakt. Tomasz Gębala nie marnuje świetnej asysty od Gilberto Duarte i pakuje piłkę do siatki!

2
3
1
2
2
czas 11'

4:6. Bramka! W znakomitej dyspozycji jest Krzysztof Lijewski.

5
2
1
1
4
11'

Wszystko zaczyna się od obrony. Przy dobrze funkcjonującej defensywie zdecydowanie więcej daje z siebie doświadczony Sławomir Szmal.

6
3
1
2
2
czas 10'

4:5. Strata Orlen Wisły Płock. Po kontrze trafia Darko Djukić. Pierwsze prowadzenie PGE VIVE w meczu.

7
2
1
3
2
9'

Coraz mocniej w defensywie grają kielczanie. Nie pozwalają Nafciarzom dość do pozycji rzutowej.

6
2
2
2
1
czas 8'

4:4. Remis! Adama Morawskiego pokonuje aktywny dzisiaj Karol Bielecki.

6
3
2
2
2
czas 7'

Nemanja Obradović odpocznie przez dwie minuty na ławce kar. Szansa dla gości na odwrócenie losów spotkania.

3
1
1
2
2
czas 7'

4:3. Pan profesor Julen Aguinagalde doskonale wie, co zrobić z takim dograniem na szósty metr. Kołowy PGE VIVE nie marnuje takich piłek.

5
3
2
3
2
czas 6'

4:2. Obiecujący start Nafciarzy. Przewagę podwyższa występujący na środku Nemanja Obradović.

6
3
2
2
3
6'

Tak samo jak nieco osamotnionego Sławomira Szmala, który popisuje się teraz kapitalną paradą!

6
2
1
2
2
czas 5'

3:2. Włącza się z rzutem z dystansu Karol Bielecki. Jego postawa będzie miała dzisiaj niebagatelne znaczenie!

3
3
2
2
3
czas 4'

3:1. Nie czeka długo na rewanż bardzo skuteczny w ostatnich meczach Valentin Ghionea.

5
2
2
2
3
czas 4'

2:1. Bramka! Błyskawiczna i skuteczna odpowiedź w wykonaniu Mariusza Jurkiewicza.

3
2
1
2
2
czas 3'

2:0. Świetny początek gospodarzy. Przejmują piłkę, a szybką akcję z zimną krwią wykańcza Jose Guilherme de Toledo.

2
1
2
2
3
czas 3'

1:0. Bramka! Po kontrze pośredniej wynik spotkania otwiera Jose Guilherme de Toledo.

5
1
1
1
2
2'

Nieudane akcje po obu stronach boiska. Świetną paradą popisuje się Adam Morawski, który powstrzymuje Mariusza Jurkiewicza.

3
1
1
1
1
1'

Nie przebija się przez kielecki mur Gilberto DuartePGE VIVE Kielce z szansą na kontrę.

3
1
1
1
1
1'