Liga Mistrzów: Grupa A
30 wrz 2018 19:00
18:34

My za dziś już dziękujemy. Zapraszamy na kolejne sportowe wydarzenia z udziałem obu naszych drużyn w Lidze Mistrzów.

18:34

Arcyważne zwycięstwo odnieśli dziś gracze PGE VIVE Kielce. Obrońca trofeum postawił się w jeszcze trudniejszej sytuacji. Był w tym meczu faworytem, ale tylko na papierze. Zdecydowanie lepsi okazali się być kielczanie, którzy od samego początku nadawali ton tej rywalizacji. Strasznie wyrównała się nam przez to sytuacja w tabeli grupy A Ligi Mistrzów.

5
3
1
1
czas 60'

26:29. Ze skrzydła na sam koniec Mathieu Grebille.

8
3
6
5
16
czas 60'

25:29. Była już wskazana gra pasywna. Ale Blaż Janc zachował nerwy na wodzy.

28
13
2
1
2
czas 59'

25:28. Mohamed Soussi tylko na pocieszenie i zmniejszenie rozmiaru tej przegranej.

3
3
3
12
czas 58'

24:28. Kielczanom nic już dziś nie grozi. Trafił Blaż Janc.

27
13
2
1
czas 58'

24:27. Tymczasem skutecznie po raz kolejny w tym spotkaniu Melvyn Richardson.

2
3
3
8
58'

To miała być ustawiona akcja pod Cindricia. Miał okazję, ale obronił to Portner.

5
1
1
2
4
57'

Odczekał chwilę, po czym o czas poprosił Tałant Dujszebajew.

19
8
1
1
2
57'

No nie, tak nie wrócą do tego meczu miejscowi. Faul w ofensywie Richardsona.

14
7
1
1
56'
5
1
3
1
1
czas 56'

23:27. Wszystko wyjaśnił chyba Alex Dujshebaev. 10 bramka rozgrywającego. Tego nie można już przegrać.

24
3
1
56'

Nic z tego, nie było spokoju. Prosta strata. Pusta bramka u kielczan, ale niewykorzystana okazja Trójkolorowych.

12
9
2
1
6
55'

Kielczanie powinni teraz nieco uspokoić boiskowe wydarzenia.

12
2
1
1
55'

Faul ofensywny u miejscowych. Sprawcą Mohamed Mamdouh Ashem Shebib.

8
8
1
1
czas 55'

23:26. Mamy emocje. Celnie na kole Julen Aguinagalde.

20
6
czas 54'

23:25. Walczą o wynik gospodarze. Trafił z lewego skrzydła Mathieu Grebille.

2
9
czas 54'

Daniel Dujshebaev został wykluczony na 2 minuty. Źle wprowadził się ten najmłodszy z rodziny zawodnik.

5
3
3
4
8
czas 53'

22:25. Tym razem sprawy w swoje ręce wziął najskuteczniejszy dziś, Alex Dujshebaev.

16
7
1
53'

Uff, jest obrona Vladimira Cupary.

13
6
1
1
52'

Totalnie zablokował się nam teraz Michał Jurecki, którego powstrzymał Portner.

2
1
5
10
czas 52'

22:24. Poczuli krew miejscowi. Ponownie skuteczny 20-letni Kyllian Villeminot.

2
1
1
3
6
czas 51'

21:24. Wreszcie. Trafił Julen Aguinagalde.

10
7
1
1
2
czas 51'

21:23. Mimo gry w przewadze liczebnej, lepsi gracze Montpellier HB, a dokładniej Kyllian Villeminot, który trafił z drugiej linii.

3
1
3
6
50'

Michał Jurecki starał się wziąć odpowiedzialność za wynik meczu, ale rzucił obok bramki. Nie idzie kielczanom.

2
1
5
czas 49'

Baptiste Bonnefond został wykluczony na 2 minuty.

2
1
1
2
3
49'

Artsiom Karalek przejął piłkę, ale był faul na tym kołowym.

1
1
2
1
49'

Michał Jurecki nie wytrzymał ciśnienia i skapitulował w sytuacji z Portnerem.

2
2
1
4
czas 49'

20:23. Bramka! Trafił z kontry Valentin Porte. Jeszcze jest dużo czasu, aby gospodarze odwrócili ten wynik.

2
1
4
8
48'

Kolejny słupek, tym razem nie ma bramki dla miejscowych. Jakiś szalony okres gry jednych i drugich.

2
2
1
1
47'

Fernandez trafił w słupek po kontrze.

3
1
2
2
47'

Alex Dujshebaev tylko w poprzeczkę.

2
1
6
3
46'

Valentin Porte w roli głównej, ale zupełnie przyćmił go interwencją Vladimir Cupara. Była już gra pasywna u Francuzów.

1
1
1
45'

Luka Cindrić nie dał rady w starciu z Portnerem. Czyżbyśmy mieli jeszcze emocje w tym meczu?

1
1
4
czas 44'

19:23. Stracili piłkę goście. A po raz pierwszy trafił dziś z koła Vid Kavticnik.

1
1
2
44'

Mylą się jednak kielczanie. Ale wydają się kontrolować przebieg tej rywalizacji.

1
2
44'

Kyllian Villeminot obok bramki.

2
czas 43'

18:23. Dawno nie oglądaliśmy już w akcji Blaża Janca. To teraz trafił z prawej stronie po koźle.

3
2
1
42'

Co za błąd gospodarzy. Rzucał Melvyn Richardson. Nie wykorzystał jednak tej okazji.

6
2
2
czas 41'

18:22. Valentin Porte przypomniał wszystkim, że jest na parkiecie.

2
4
41'

Patrice Canayer poprosił o przerwę.

1
4
1
41'

Szkoda, że kielczanie nie wykorzystali kolejnej kontry.

2
5
czas 40'

17:22. Luka Cindrić ruszył sam do przodu i trafił. Bardzo pomogła w tej akcji obrona Cupary.

4
4
1
czas 39'

17:21. Gości ciągnie do przodu Alex Dujshebaev. To był niesamowity i bardzo zaskakujący rzut zza obrońców.

4
3
1
czas 39'

17:20. Z wypracowanie sytuacji rzutowej nie miał za to Mohamed Soussi. Zamiast pięciu bramek przewagi, są już tylko trzy.

1
2
2
38'

Tylko słupek po rzucie Jureckiego. Kielczanie zagrali tę akcję zdecydowanie za wolno.

3
2
1
3
4
37'

Swoje dokłada jeszcze raz Vladimir Cupara. Będzie musiał wycofać się ze swoich słów przed tym meczem.

2
2
1
czas 37'

16:20. Już 4 gole więcej po stronie PGE VIVE. Trafił z koła Mateusz Jachlewski.

2
2
1
36'

Vincent Gerard chciał rzucić przez całe pole, ale przestrzelił. Wcześniej zmarnował swoją okazję Cindrić.

1
1
1
1
36'

Mylą się jednak miejscowi, mimo przewagi liczebnej.

1
2
1
czas 35'

Krzysztof Lijewski został wykluczony na 2 minuty. Trochę zbyt ostro potraktował Soussiego.

2
3
czas 34'

16:19. Walczył na kole Artsiom Karalek. W końcu zdecydował się na lob i to był świetna bramka tego gracza.

2
1
2
34'

Słupek uratował w tej sytuacji przyjezdnych. Rzucał Villeminot.

czas 32'

16:17. Sygnalizacja gry pasywnej. Cóż jednak z tego, kiedy świetnie zachował się Mohamed Soussi.

1
3
czas 31'

Mohamed Mamdouh Ashem Shebib został wykluczony na 2 minuty.

2
2
1
czas 31'

15:17. Artsiom Karalek wykorzystał poprzeczke, piłka w siatce.

2
2
1
czas 31'

15:16. Tak też się stało. Trafił najskuteczniejszy dziś u gospodarzy Melvyn Richardson.

1
1
31'

Zaczynają Trójkolorowi i od razu staną przed szansą na trafienie kontaktowe.

1
18:34

Jeśli spotkanie we Francji zakończy się triumfem PGE VIVE, kielczanie dogonią w tabeli FC Barcelonę LassaRhein-Neckar Loewen oraz Mieszkowa Brześć. Wszystkie te ekipy mają po 4 "oczka" po 3 meczach.

1
1
1
1
18:34

Tymczasem w grupie, w której występuje Orlen Wisła Płock także korzystne rozstrzygnięcie.

1
1
18:34

Tak wyglądała pierwsza połowa w oficjalnych statystykach.

1
1
1
18:34

Vladimir Cupara jeszcze nie tak dawno twierdził, że bramkarze to nasłabszy punkt w ekipie z Kielc. Szybko udowodnił, że wcale tak nie musi być.

1
1
Czy PGE VIVE utrzyma korzystny wynik do ostatniej minuty tych zawodów?
1
1
1
18:34

To jest naprawdę niezłe spotkanie w wykonaniu mistrza Polski. PGE VIVE Kielce gra dość skutecznie. Najwięcej pożytku przynosi dziś Alex Dujshebaev, który 6-krotnie zmieścił piłkę w siatce bramkarzy Montpellier HB.

3
1
1
30'

Zablokowany Luka Cindrić. Wynik zatem nie ulega już zmian. Kielczanie mieli dokładnie 8 sekund na tę akcję.

1
1
1
2
1
30'

Dziwna decyzja Tałanta Dujszebajewa, który wziął czas tuż przed końcem pierwszej połowy.

2
2

14:16. Jeszcze odpowiedział Melvyn Richardson.

3
2
1
2
6

13:16. Rewelacyjnie zachował się w tej akcji Angel Fernandez Perez. Przejął podanie, a potem sam zakończył ją rzutem.

7
4
1
2
30'

Ostatnia minuta zawodów przed przerwą.

5
4
4
4
4
29'

Strata u mistrzów Polski.

2
1
2
4

13:15. Blisko pod bramkę podszedł Kyllian Villeminot. To już jego drugie takie uderzenie z okolic 7. metra.

1

12:15. Przy grze pasywnej nie pomylił się nam Alex Dujshebaev. Goście nie mieli już możliwości podania, a jednak oddali celny rzut.

8
6
1
1
28'

Twardo w obronie grają Francuzi.

2
3
1

12:14. Jest błyskawiczna odpowiedź w wykonaniu Mohameda Soussi.

1
2
4

11:14. Po raz pierwszy goście uruchomili prawe skrzydło. A tam skuteczny Arkadiusz Moryto.

3
2
1
26'
4
1

11:13. Maleje przewaga kielczan. Trafił ze środka 20-letni Kyllian Villeminot.

1
4
25'

Najpierw kapitalnie Cupara, a potem wyczyn ten powtórzył Gerard.

2

10:13. Odpowiedział Mohamed Mamdouh Ashem Shebib.

2

9:13. Bramka! Trafił Angel Fernandez Perez. Świetnie dogrywał mu Dujszebajew.

5
2
24'

Miejscowi sami się jednak pogubili. Powstrzymali tę akcję przyjezdni.

3
3
1
24'

Faul w ofensywie Alexa Dujshebaeva.

1
6

9:12. Trochę trwała ta akcje w wykonaniu Montpellier HB. Trafił w końcu z koła Mohamed Mamdouh Ashem Shebib.

5
22'
1
2
22'

Faulowali w ataku gospodarze, ale kielczanie pogubili się w swojej akcji i stracili piłkę.

4
6

8:12. Błyskawicznie odpowiedział rywalowi rzutem ze środka Luka Cindrić.

5
3
1

8:11. Mocny rzut bieżny oddał teraz Mohamed Soussi.

2
3
20'

Marnujemy kontrę, wybronił to Gerard.

1
3
20'

Tymczasem jakby swój własny mecz rozgrywa dziś Vladimir Cupara.

5
4

7:11. Wszystko wychodzi dziś Alexowi Dujshebaevowi. Trafił w pierwsze tempo z karnego.

5
2
19'

Będzie jeszcze rzut karny dla PGE VIVE.

7
2
1

Arnaud Bingo został wykluczony na 2 minuty. Faulował kieleckiego obrotowego.

8
18'

Gerard wyczuł rzut z koła Julena Aguinagalde.

1
1
5
6
18'

Blokowany był Porte, ale i Cupara dołożył w tej sytuacji swoje przysłowiowe trzy grosze. Dołożył jedynie nogę, ale to wystarczyło.

5
3
2

6:10. Bramka! Trafił Alex Dujshebaev. Wcześniej gości uratował słupek.

7
2
1
1

6:9. Valentin Porte nie zmarnował okazji.

1
1
1
3
5

Benjamin Afgour został wykluczony na 2 minuty. Faulował Jureckiego.

4
4
1
14'

Stracił tę piłkę Jurecki, ale Janc uratował kolegę w obronie przejmując piłkę.

8
4
13'

Cupara wyrasta nam na bohatera tej części spotkania.

2

5:9. Kapitalne podanie na koło, a tam skuteczny Artsiom Karalek.

11
6
1
1
12'

Nie udała się szybka akcja, ale piłka przy gościach.

4
1
1
11'

Cupara ponownie w roli głównej. Cóż za obrona.

9
3
1

Żółtą kartkę otrzymał Fredric Pettersson.

3
2
2
2

5:8. Znowu odskakujemy. Michał Jurecki wrzucił swojego "terenowego".

9
3
2
10'

Dobrze broni PGE VIVE. To był faul ofensywny gospodarzy.

9
4
2
1

5:7. Fantastycznie, już po raz trzeci w tym meczu Alex Dujshebaev.

10
4
2

5:6. Łapią kontakt miejscowi. Trafił Valentin Porte.

1
1
3
4
6
9'

Gerard dwa razy broni w krótkim czasie.

2
1
1
1
6

4:6. Nieźle radzi sobie dziś także Melvyn Richardson.

2
2
4
6

3:6. Przed chwilą pojawił się na parkiecie i od razu oddał celny rzut, Angel Fernandez Perez.

7
5
2

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty.

7
8'

Nerwy u Trójkolorowych.

5
4
1

2:5. Znowu świetnie wygląda kontra kielczan. Celnie Blaż Janc.

1

2:4. Oglądamy dobry mecz. Trafił Alex Dujshebaev.

4

1:3. Mateusz Jachlewski zbiegł ze skrzydła na koło i umieścił piłkę w siatce.

7
6
5'

Mają problem Francuzi z Cuparą.

6
4
1
2
5'

Słupek po rzucie Cindricia.

1
1
1
2
7

Żółtą kartkę otrzymał Baptiste Bonnefond.

1
1
1
4'

Bardzo dobrze wprowadził się w ten mecz Vladimir Cupara.

5
4
2

1:2. Mieliśmy trochę zamieszania. Ostatecznie szybką kontrę zakończył pewnym rzutem Alex Dujshebaev.

5
4
1

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Blaż Janc.

2
1
4
4
3'

3
3
1

Żółtą kartkę otrzymał Melvyn Richardson.

2
1

1:1. Mocno ze środka rozegranie uderzył teraz Baptiste Bonnefond.

2
1
1
2'

Broni Cupara. Ale miejscowi mogą ponowić atak.

1
1
1

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty. Jeszcze nie upłynęła minuta a już mamy pierwszą karę.

1
1
2

0:1. Błyskawiczne otwarcie zawodów. Trafił ze skrzydła po długim rogu Blaż Janc.

2
2
1
1'

Przy piłce szczypiorniści z Kielc.

3
18:34

Kończy się już prezentacja obu ekip. Za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek.

1
18:34

Ostatnio mamy sporo powodów do zadowolenia. Dziś nasze panie sprawiły nie lada sensację w Danii. Ograły mistrzynie świata 22:16. Nie mamy nic przeciwko, aby i PGE VIVE podtrzymało dobrą passę w niedzielnych zawodach.

18:34

A oto potwierdzenie.

18:34

U bukmacherów faworytem gospodarze. Ale...

Czy PGE VIVE odniesie drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów?
18:34

Kielczanie powtarzali w przedmeczowych wywiadach, że nie są faworytami tej potyczki. Niemniej, mają świetną okazję ku temu, by podtrzymać swoją dobrą passę. Francuzi w tej edycji wciąż nie zdobyli choćby jednego punktu. Stąd mecz przeciwko PGE VIVE jest dla nich podwójnie ważny.

18:34

Co ciekawe, w obu ekipach nie zobaczymy kluczowych zawodników. U gości brakuje Marko Mamicia czy Mariusza Jurkiewicza. Mimo wszystko więcej problemów ma Patrice Canayer - szkoleniowiec obrońców trofeum sprzed roku.

18:34

Zapraszamy na spotkanie LIVE na WP SportoweFakty. Czeka nas naprawdę arcyciekawy pojedynek, w którym Montpellier HB podejmie we własnej hali mistrzów Polski - PGE VIVE Kielce.