WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dlaczego Dujszebajew musiał odejść? "Sytuacja w kadrze Polski była dla niego nowa"

 SportoweFakty.TV
WP SportoweFakty

- Tałant Dujszebajew znakomicie zarządzał zasobami ludzkimi w wielkich klubach, ale w reprezentacji Polski dostał coś, z czym do tej pory nie miał wiele wspólnego. Grupę, którą musiał od nowa zbudować i zawodników, których musiał dla kadry stworzyć. Nie jest to rola, która mu pasuje - tak o powodach odejścia Dujszebajewa ze stanowiska selekcjonera naszej kadry mówi dziennikarz WP SportoweFakty Kamil Kołsut.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Raf1 0
  Rozumiem, że to ironia :)
  RNL Dobrze, ze kadre objal nareszcie trener, ktory potrafi "stworzyć zawodników dla kadry". Serce kibica rosnie, jak widzi jak wiekie postepy zrobili niektorzy zwodnicy pod jego wodza w klubie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • EQ Iskra 0
  W momencie objęcia stanowiska przez Dujszebajewa reprezentacji już nie było. Teraz reprezentacji nie ma, i za rok też nie będzie. Utalentowani gracze - gwiazdy polskiego handballu przeszły na emeryturę a ich miejsca zajęli ligowi wyrobnicy. Taka jest brutalna prawda. I kto by tym selekcjonerem nie został, efekt będzie dokładnie taki sam. Z tego właśnie powodu uważam, że Przybecki jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - jednym z wyrobników, pracujących z innymi wyrobnikami, bez nadziei i szans na cokolwiek, ponad absolutne minimum - czyli np. ogranie Portugalii (co uważam za zadanie co najmniej trudne). Z młodego pokolenia graczy mamy jedynie bramkarzy na dobrym poziomie i jednego skrzydłowego - Daszka (w sumie młody to on już dawno nie jest). Może jeszcze ze dwóch będzie aspirowało do poziomu solidnego. Prawda jest brutalna i trzeba się z nią zmierzyć - Polska reprezentacja przestała się liczyć na świecie i szybko się to nie zmieni. Trzeba czekać na kolejne pokolenie, może wtedy kilku niezłych graczy się trafi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RNL 0
  Brak pracy u podstaw tzn. z dziecmi i mlodzieza doprowadzil do obecnej sytuacji. Dla przypomnienia - ostatni sukces polscy juniorzy odniesli w 2002 roku (min. z Bieleckim, Jurkiewiczem w skladzie), od tego czasu faktycznie nie licza sie na arenie miedzynarodowej i tu jest "pies pogrzebany", bo bez juniorow nie ma seniorow.
  emeryt45 Pomylenie z poplątaniem, trener kadry ma mieć zawodników już gotowych do wielkich wyników a nie szukać wiatru w polu, są trenerzy młodzików, juniorów, seniorów a na szczycie jest dopiero trener kadry wcześnie były wyniki bo w kadrze byli zawodnicy którzy z powodzeniem grali w lidze niemieckiej a teraz takowych nie ma i żaden trener z tej mizerii nie zrobi cudów. Podobnie jest w piłce nożnej czy to tak trudno pojąć??
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)