Pjongczang 2018: życiowy sukces Macieja Kurowskiego. Awansował do TOP20

Felix Loch utrzymał prowadzenie w rywalizacji saneczkarzy. Po trzech przejazdach Niemiec ma przewagę 0.192 s nad drugim Chrisem Mazdzerem. Życiowy sukces osiągnął Maciej Kurowski, który jest już pewny miejsca w dwudziestce.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Maciej Kurowski PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Maciej Kurowski
Trzecią serię przejazdów z wysokiego C rozpoczął Felix Loch. Niemiecki zawodnik poprawił rekord toru i umocnił się na pozycji lidera rywalizacji saneczkarzy. Chwilę później jego rezultat poprawił Chris Mazdzer, dzięki czemu Amerykanin przesunął się z czwartego na drugie miejsce.

Życiowy sukces osiągnął Maciej Kurowski. Polski zawodnik zajął dwudzieste miejsce, ostatnie umożliwiające jazdę w czwartym ślizgu. Wiadomo również, że Kurowski zaliczy swój najlepszy olimpijski występ w karierze. W Vancouver i Soczi plasował się bowiem na 23. lokacie.

O sporym pechu może mówić Mateusz Sochowicz. 21-latek nie miał co prawda większych szans na wskoczenie do TOP20, ale z pewnością chciał pokazać się z dobrej strony na zakończenie.

Niestety, tuż przed startem okazało się, że Sochowicz... zgubił maskę, wskutek czego zawodnik Biało-Czerwonych zdecydował się zjechać bez tego ważnego elementu. Mateusz Sochowicz uzyskał przyzwoity czas i ostatecznie sklasyfikowano go na 27. miejscu.

Decydujący ślizg rozpocznie się o godz. 13.50 czasu polskiego. Weźmie w nim udział najlepsza dwudziestka. Tytułu mistrzowskiego broni Felix Loch i wiele wskazuje na to, że zdobędzie trzecie z rzędu złoto w rywalizacji jedynek.

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Felix Loch Niemcy 2:22.859 min.
2. Chris Mazdzer USA +0.192 s
3. David Gleirscher Austria +0.212 s
4. Kevin Fischnaller Włochy +0.383 s
5. Johannes Ludwig Niemcy +0.470 s
---
20. Maciej Kurowski Polska +1.869 s
27. Mateusz Sochowicz Polska +3.321 s

ZOBACZ WIDEO To nasz społeczny polski problem? "Nakładamy ogromną presję na zawodników"
Czy Maciej Kurowski poprawi swoje miejsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×