Pjongczang 2018. Gospodarze z rekordem olimpijskim w biegu drużynowym

Osiem reprezentacji przystąpiło do rywalizacji w biegu drużynowym na 5000 metrów w short tracku. Najlepszy czas eliminacji osiągnęła Korea Płd. Wynik 6:34.510 min. to nowy rekord olimpijski.

Mateusz Kozanecki
wioska olimpijska w Pjongczangu Getty Images / Na zdjęciu: wioska olimpijska w Pjongczangu
Rywalizacja sztafet składała się z dwóch biegów eliminacyjnych. W każdym z nich brały udział po cztery reprezentacje. Awans do finału A uzyskiwały po dwie najlepsze drużyny, pozostałym natomiast zostanie tzw. finał pocieszenia, w którym walka toczyć się będzie o miejsca 5-8.

W pierwszym biegu najlepsi byli Chińczycy, a drugie miejsce zajęła reprezentacja Kanady. Z wyścigu wykluczeni zostali Holendrzy, co oznacza, że nie będą oni mogli wystartować nawet w finale B.

W drugim zwycięstwo odnieśli gospodarze. Koreańczycy pokonali 5000 metrów w czasie 6:34.510 min., co od wtorku jest nowym rekordem olimpijskim. Poprzedni należał do Chińczyków i został ustanowiony w... pierwszym biegu.

Finały odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu, a dokładniej 22 lutego. Finał B rozpocznie się o godz. 12.52 czasu polskiego, natomiast decydujący bieg zaplanowano na godz. 13.00.