Rodzinny dramat multimedalisty olimpijskiego

Zmarł ojciec Michaela Phelpsa, 23-krotnego złotego medalisty olimpijskiego. Znakomity pływak wzruszająco pożegnał swojego tatę w mediach społecznościowych.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Michael Phelps Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Michael Phelps
"Zawsze będziesz moim tatą... i zawsze będę twoim synem. Kocham Cię ojcze i będę za Tobą tęsknić. Spoczywaj w pokoju" - napisał na swoim profilu na Instagramie Michael Phelps.

Do wzruszających słów multimedalista olimpijski dołączył trzy zdjęcia ze swoim tatą: z czasów młodzieńczych oraz gdy jego ojciec Fred bawił się z wnukiem.

Na informację o śmierci ojca wybitnego pływaka zareagowały inne gwiazdy sportu. "Bardzo mi przykro z powodu straty twojego ojca. On zawsze będzie z Tobą" - napisała Lindsey Vonn. "Kondolencje, bracie" - dodał golfista Tony Finau.

Relacje Phelpsa ze zmarłym ojcem nie zawsze dobrze się układały. W 2016 roku, w wywiadzie dla Sports Illustrated, zdradził, że zerwał kontakty z ojcem, gdy miał 9 lat, a jego rodzice rozstali się.

Po wielu latach ich relacje uległy jednak poprawie. W 2014 roku Phelps ponownie nawiązał kontakt z ojcem, gdy trafił na odwyk po tym jak został złapany na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu - czytamy na stronie internetowej "The Mirror".

Zobaczcie wzruszający post Phelpsa:

Czytaj także:
Tragiczne doniesienia. Na wojnie zginął mistrz Europy
Jej mężem został kuzyn byłego chłopaka. Nie uwierzysz, co stało się w dniu ślubu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×