Teresa Zarzeczańska-Różańska nie żyje. Zmarła w niedzielę

Otylia Jędrzejczak przekazała w mediach społecznościowych smutną informację. W wieku 77 lat odeszła Teresa Zarzeczańska-Różańska.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Teresa Zarzeczańska-Różańska Instagram / www.instagram.com/otyliaswim / Na zdjęciu: Teresa Zarzeczańska-Różańska
"Nie żyje wybitna pływaczka, która jako pierwsza Polka pokonała wpław kanał La Manche... Teresa Zarzeczańska-Różańska" - napisała w niedzielę (26 listopada) na swoim instagramowym profilu Otylia Jędrzejczak.

Złota medalistka olimpijska z Aten w 2004 r., od 2021 r. prezes Polskiego Związku Pływackiego, zamieściła na portalu społecznościowym zdjęcie zmarłej pływaczki (patrz poniżej).

Zarzeczańska-Różańska zmarła w wieku 77 lat. Była wielokrotną mistrzynią (w latach 1967-71) i rekordzistką Polski. Reprezentowała barwy klubu Lech Poznań i polskiej kadry narodowej, specjalizowała się w stylu klasycznym.

W latach 1972-77 była zawodniczką Klubu Płetwonurków LOK "Delfin". W sierpniu 1975 r. została pierwszą Polką i czwartą kobietą w historii, która przepłynęła wpław kanał La Manche (z Dover do Wissant) w czasie 11 godzin i 10 minut. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako nauczycielka matematyki, fizyki i wychowania fizycznego

"Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że 26 listopada w Poznaniu zmarła Teresa Zarzeczańska-Różańska. Nasza znakomita pływaczka miała 77 lat" - napisano na koncie na Facebooku Polskiego Związku Pływackiego.

Zobacz:
Miała tylko 16 lat. Nie żyje Mia Sophie Lietke
Marian Basiak nie żyje. "Byłeś dla mnie jak drugi ojciec"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×