ME: Półfinałowe zwycięstwa Konrada Czerniaka i Radosława Kawęckiego

Podczas popołudniowej sesji piątego dnia pływackich mistrzostw Europy zwycięstwa w półfinałach odnieśli Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak. W finale popłynie również Paweł Korzeniowski.

Łukasz Witczyk
W półfinale na 100 metrów stylem motylkowym bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy czas uzyskał Konrad Czerniak, który dystans ten pokonał w 51,58 sek. Jest to wynik zaledwie o 0,13 sek. gorszy od rekordu mistrzostw Europy. Z kolei piąty czas w półfinale uzyskał Paweł Korzeniowski (52,07 sek.). Obaj reprezentanci Polski awansowali do finału.
Zwycięstwo w swoim półfinale na 200 metrów stylem grzbietowym odniósł Radosław Kawęcki. Reprezentant Polski uzyskał czas 1:57,35 i był to najlepszy wynik eliminacji. Kawęcki zaledwie o 0,06 sek. wyprzedził innego faworyta do medalu mistrzostw Europy - Węgra Petera Berneka.

W półfinale na 50 metrów stylem grzbietowym blisko wywalczenia przepustki do finału była Aleksandra Urbańczyk. Polka w swoim wyścigu zajęła piąte miejsce (28,49 sek.), a w półfinałach została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Do ósmej lokaty straciła zaledwie 0,01 sek.