KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Poważne oskarżenia pod adresem gwiazdy pływania. Sun Yang zniszczył próbkę krwi?

Sun Yang, znany chiński pływak, podczas badania antydopingowego miał zniszczyć fiolkę z krwią. Tymczasem sportowiec stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniom i grozi dziennikarzom sądem.

Dawid Borek
Dawid Borek
Sun Yang Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Sun Yang
"Sun Yangowi, jednemu z najlepszych pływaków na świecie, grozi dożywotnia dyskwalifikacja po tym, jak podczas badania antydopingowego zawodnik i jego ochroniarz rozbili młotkiem fiolkę zawierającą krew Yanga, która miała zostać przekazana do testu" - poinformował "The Sunday Times".

Do incydentu miało dojść w domu zawodnika w prowincji Zhejiang. Gazeta tłumaczyła, że Yang i jego najbliższe otoczenie mieli wątpliwości co do kontrolerów, rzekomo był kłopot z ich identyfikacją. Właśnie dlatego próbka krwi miała zostać zniszczona.

Jednocześnie dziennikarze "The Sunday Times" przypomnieli, że gwiazdor pływania w przeszłości miał już problemy z dopingiem. W 2014 roku w jego organizmie wykryto zakazaną substancję, po czym Yang został zawieszony na trzy miesiące.

ZOBACZ WIDEO AC Milan - SSC Napoli. To miało być starcie Piątek - Milik, a najlepszy był trzeci z Polaków

"Artykuł opublikowany w gazecie poważnie zaszkodził reputacji Sun Yanga i naruszył jego prywatność. Dziennikarze mieli złośliwe zamiary. Zastrzegamy sobie prawo do złożenia pozwu przeciwko międzynarodowym mediom, które przekazały te wieści" - napisał w oświadczeniu prawnik chińskiego pływaka.

Przedstawiciel Yanga potwierdził przy tym, że badanie antydopingowe faktycznie miało miejsce, przy czym sprawa zakończyła się w Światowej Federacji Pływackiej (FINA). Ta rozstrzygnęła ją na korzyść Yanga, oczyszczając go z zarzutów dopingowych. Oberwało się za to kontrolerom, którzy mieli naruszyć kilka zasad przeprowadzania badania.

Zamieszaniu przyjrzy się jeszcze Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

Sun Yang to jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim i dziewięciokrotnym mistrzem świata w pływaniu stylem dowolnym. Na koncie ma też wiele srebrnych i brązowych medali olimpijskich i MŚ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
france24.com, thetimes.co.uk
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×