KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pływanie. Alicja Tchórz wymienia nieprawidłowości w PZP. "Szczyt hipokryzji"

Szczytem hipokryzji nazwała niektóre działania Polskiego Związku Pływackiego Alicja Tchórz. Mistrzyni Europy zwraca uwagę na nieprawidłowości, do jakich dochodziło w ostatnim czasie.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Alicja Tchórz Getty Images / Lukasz Laskowski / Press Focus / Na zdjęciu: Alicja Tchórz
W środę ogłoszono, że 6 czerwca ponownie otwarte zostaną baseny. Branża czeka póki co na wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego, a reprezentka Polski Alicja Tchórz zwraca uwagę na pojawiające się nieprawidłowości.

"Początkowo proponowałam otwieranie COS-ów dla kadr. Za to jestem krytykowana przez pana prezesa, że to nie fair, żeby jedni mogli pływać, inni nie. No pewnie! Lepiej, żeby wszyscy mieli tak samo źle - genialnie. I mówił to gość, którego niektórzy zawodnicy mieli możliwość treningu w wodzie. No szczyt hipokryzji" - napisała na Facebooku.

Mistrzyni Europy zwróciła także uwagę na to, że pływacy żyją w niepewności i nie wiedzą, kiedy i czy odbędą się zawody. Na tym uwagi pod kątem związku się nie skończyły.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Za zajęcie 6. miejsca podczas ostatnich mistrzostw Europy pływaczka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 8 tys. euro.

"Musiałam się o ową nagrodę przypominać 4-krotnie. (...) Zdenerwowana napisałam do innych zawodników, którzy byli w najlepszej dziesiątce. okazało się, że już dawno pieniądze wpłynęły na ich konta. Dopiero ten argument zmobilizował PZP do działania i okazało się, że... przeoczyli maila" - skomentowała Tchórz.

"Czy tak powinno wyglądać kierowanie związkiem? Chciałam to napisać zanim doszczętnie stracę młodzieńczy zapał i nie będę miała siły walić głową w mur" - zakończyła pływaczka.

Czytaj także:
- Oficjalnie: kibice wejdą na stadiony w PKO Ekstraklasie
Iga Świątek: Denerwuję się, ale akceptuję ten stres. Wiem, że dobrze na mnie wpłynie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Jak oceniasz działania Polskiego Związku Pływackiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×