KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pływanie. W niedzielę w Świebodzicach rusza akcja Otylia Swim Tour!

Blisko stu młodych adeptów pływania ćwiczyć będzie w niedzielę na specjalnych zajęciach w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, zorganizowanych przez Fundację Otyli Jędrzejczak. To będzie pierwsza odsłona jesiennego cyklu Otylia Swim Tour.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Paweł Skraba/Otylia Swim Tour / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak
Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa sztab trenerski Fundacji Otylii Jędrzejczak wraca do zajęć z dziećmi. We wrześniu i październiku całodniowe warsztaty Otylia Swim Tour odbędą się w Świebodziach (13 września), Łodzi (27 września), Katowicach (3 października) i Rybniku (24 października).

Projekt Otylia Swim Tour obejmuje zajęcia dla dzieci i młodzieży zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Z kolei w czasie, gdy młodzi adepci pływania będą ćwiczyć, ich rodzice będą mogli spotkać się z psychologiem sportowym i dietetykiem, by dowiedzieć się, jak pomóc młodemu sportowcowi.

W trakcie zajęć trenerzy zwracają uwagę na wszystkie szczegóły, ucząc dzieci zarówno podstaw, czyli leżenia na wodzie, jak i doskonalenia poszczególnych stylów pływackich. - Ale najważniejsze jest to, że dzieci będą się dobrze bawić. To konieczne, by mogły zainteresować się sportem - mówi Otylia Jędrzejczak. Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymują bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. Fundację Santander i CityMotors Gdańsk. W przerwie między zajęciami mają też zapewniony posiłek regeneracyjny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: odważna pasja Karoliny Kowalkiewicz

Zajęcia z dziećmi poprowadzi dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. - Naszym olbrzymim atutem są zajęcia dla rodziców. Każdorazowo sale w trakcie wykładów specjalistów pękają w szwach - dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Impreza w Świebodzicach odbędzie się w najbliższą niedzielę w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Komplet miejsc został błyskawicznie wykorzystany przez adeptów pływania. Już teraz można zapisywać się na zajęcia w Łodzi, które odbędą się 27 września. Zapisy na każde z zajęć z cyklu Otylia Swim Tour przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.otyliaswimtour.pl.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że możemy wrócić do naszych szkoleń. Oczywiście, wszystko będzie odbywało się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu aktualnie wymaganych obostrzeń - dodaje Jędrzejczak.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a impreza w Świebodzicach współfinansowana jest ze środków Miasta Świebodzice.

Czytaj także: Świetne wyniki na Otylia Swim Cup w Szczecinie. Najlepsze czasy w historii
Czytaj także: Spełniło się marzenie Jędrzejczak. Pływaczka trafi do galerii sław

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×