KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Otylia Swim Tour. Łódź czeka na młodych adeptów pływania

W najbliższą niedzielę w Łodzi odbędę się warsztaty dla dzieci i młodzieży, które zorganizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. - Chodzi o dobrą zabawę - przekonuje mistrzyni olimpijska w pływaniu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak
- Przekazujemy kompleksową wiedzę nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, bo w czasie, gdy młodzi adepci pływania trenują w wodzie i w sali gimnastycznej, to ich rodzice mogą spotkać się z psychologiem sportowym i dietetykiem - mówi Otylia Jędrzejczak przed kolejną odsłoną Otylia Swim Tour.

W niedzielę (27 września) mistrzyni olimpijska w pływaniu z Aten (2004 r.) zaprasza do kompleksu "Zatoka Sportu" w Łodzi, gdzie odbędą się całodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W trakcie warsztatów ich uczestnicy pod okiem trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak będą mieli okazję m.in. doskonalić skoki do wody, czy też ćwiczyć poszczególne style pływackie.

- Niespełna dwa tygodnie temu mieliśmy okazję zaprosić na Otylia Swim Tour do Świebodzic młodzież z Dolnego Śląska, a teraz spotkamy się z dziećmi w Łodzi. Naszym zadaniem jest nie tylko nauczenie ich poszczególnych elementów pływania, czy ćwiczeń ogólnorozwojowych, ale także, a może przede wszystkim, sprawienie, że będą się dobrze bawić. Jeśli sport nie będzie im sprawiał frajdy, nie będzie szans, by wytrwali w reżimie treningowym - podkreśla Jędrzejczak.

Organizatorzy warsztatów w Łodzi liczą na dużą frekwencję. W zajęciach ma wziąć udział ok. 250 dzieci i będzie to największy w tym sezonie Otylia Swim Tour.

Po Świebodzicach i Łodzi sztab Otylii Jędrzejczak w tym roku odwiedzi jeszcze Katowice (3 października) i Rybnik (24 października). Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a niedzielne zajęcia współfinansowane będą także ze środków Miasta Łódź.

Zobacz:
Rusza kolejna edycja Mistrzyń w Szkołach. Otylia Jędrzejczak zachęca dziewczyny do aktywności fizycznej
Otylia Swim Tour wystartował w Świebodzicach. W akcji wzięło udział blisko stu młodych adeptów pływania

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: najpierw gol, a potem salto. Zobacz wyjątkową "cieszynkę"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×