KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Otylia Jędrzejczak dostała pytanie o pensję. Oto jej odpowiedź

Nowa prezes PZP Otylia Jędrzejczak w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" wyjaśniła, jak zamierza zdobyć pieniądze dla związku.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak
Złota medalistka olimpijska (z Aten, 2004), wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, Otylia Jędrzejczak niedawno została prezesem Polskiego Związku Pływackiego (więcej TUTAJ). W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" była znakomita pływaczka zajęła stanowisko ws. swojej pensji.

Poprzedni prezes Paweł Słomiński pobierał wynagrodzenie za pracę w związku pływackim. - Ja też będę. Zrobię wszytko, aby pozyskać środki zewnętrzne dla związku, czyli krótko mówiąc - znaleźć sponsora. Według statutu prezes i członkowie zarządu mogą być wynagradzani - zapowiedziała 37-letnia Jędrzejczak na łamach "PS".

Nowa prezes PZP podkreśliła, że nie wie tylko, czy będzie mogła pobierać pensję już teraz czy dopiero od nowego roku. Jędrzejczak zdaje siebie sprawę z ryzyka, jakiego się podjęła.

O Polskim Związku Pływackim zrobiło się głośno tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio 2020 (2021), kiedy sześciu polskich pływaków przez wpadkę działaczy musiało wyjechać z Japonii bez możliwości startu. Afera zbulwersowała samą Jędrzejczak, która określiła ją słowami: "Gdybym była na ich miejscu (zawodników - przyp. red.), chyba rozniosłabym związek na strzępy, podałabym prezesa związku do dymisji w jednej chwili. To karygodne".

- Mam swoją markę i nazwisko, które już zbudowałam. Jestem mistrzynią olimpijską, stworzyłam świetnie działającą fundację Otylii Jędrzejczak. Działam aktywnie i idę przed siebie - podsumowała dla "PS".

Zobacz:
Bardzo ważna decyzja Otylii Jędrzejczak. Ogłosiła ją w social mediach

ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • jotwu Zgłoś komentarz
  To że ,była dobrą pływaczką wcale nie oznacza,że będzie dobrze prowadziła związek.Tu trzeba dobrego organizatora i menadżera,a nie pływaka.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×