WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Adrian Zieliński również na dopingu!

Adrian Zieliński na dopingu. W jego organizmie wykryto nandrolon. Grozi mu 4 lata dyskwalifikacji. Zawodnik został skreślony z kadry olimpijskiej.
Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adrian Zieliński

- W próbce pobranej 1 lipca wykryto u Adriana Zielińskiego nandrolon. Wynik badania potwierdził tę informacje. Zawodnik może liczyć się z tym, że zostanie skreślony z kadry olimpijskiej. Nie będzie również brał udziału w dzisiejszych zawodach - uzasadnił Michał Rynkowski, dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Zieliński przez cztery lata nie będzie mógł brać udziału w żadnych zawodach sportowych, treningach klubowych i kadry narodowej. Nie będzie mógł również pobierać stypendium.

W organizmie zawodnika wykryto tę samą substancję co kilka dni temu u jego brata - Tomasza Zielińskiego. Obaj zostali skreśleni z kadry olimpijskiej.

- Zawodnik ma prawo do przeanalizowania próbki B. Badania dały wynik jednoznaczny, pozytywny. Czekamy na decyzję Adriana, czy będzie chciał skorzystać z tego prawa - dodaje Rynkowski.

ZOBACZ WIDEO Adrian Zieliński: Musiałbym być skończonym idiotą (źródło TVP)

Komisja poinformowała, że w organizmie Adriana Zielińskiego, mistrza olimpijskiego z 2012 roku, poziom nandrolonu wyniósł 4,1 nanograma na mililitr. Limit decyzyjny wynosi 2,5. W przypadku Tomasza stężenie wynosiło 12.

Wraz z Adrianem Zielińskim wioskę opuści trener Jerzy Śliwiński.

***

Komunikat Polskiej Misji Olimpijskiej:

Polska Misja Olimpijska Rio 2016 zawiadamia, iż na podstawie informacji otrzymanej dziś od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, potwierdzającej pozytywny wynik badania próbki "A" przeprowadzonego jeszcze w kraju badania antydopingowego u zawodnika podnoszenia ciężarów – Adriana Zielińskiego, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w porozumieniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, podjął decyzję o wykluczeniu tego zawodnika z reprezentacji oraz zobowiązał go do opuszczenia wioski olimpijskiej.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (63):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • EL LOCO 0
  ci co kciuk w dol to nastepne skoksowane babole co chcieliby miec wyniki pewnie ale w szopie z kumplami
  EL LOCO jak chca pizgac koksy to niech na bramkach stoja a nie na olimpiade
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ORFEUSZ 0
  nie pozostało im nic tylko się ukryć tam gdzie krety są , a dla czystego sportu , powinno za każde 1 przyłapanie na dopingu powinna być dożywotnia dyskwalifikacja , wstyd i hańba
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • EL LOCO 2
  jak chca pizgac koksy to niech na bramkach stoja a nie na olimpiade
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (60)
Pokaż więcej komentarzy (63)
Pokaż więcej komentarzy (63)
Pokaż więcej komentarzy (63)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×