KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Adrian Zieliński również na dopingu!

Adrian Zieliński na dopingu. W jego organizmie wykryto nandrolon. Grozi mu 4 lata dyskwalifikacji. Zawodnik został skreślony z kadry olimpijskiej.

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Adrian Zieliński PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adrian Zieliński

- W próbce pobranej 1 lipca wykryto u Adriana Zielińskiego nandrolon. Wynik badania potwierdził tę informacje. Zawodnik może liczyć się z tym, że zostanie skreślony z kadry olimpijskiej. Nie będzie również brał udziału w dzisiejszych zawodach - uzasadnił Michał Rynkowski, dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Zieliński przez cztery lata nie będzie mógł brać udziału w żadnych zawodach sportowych, treningach klubowych i kadry narodowej. Nie będzie mógł również pobierać stypendium.

W organizmie zawodnika wykryto tę samą substancję co kilka dni temu u jego brata - Tomasza Zielińskiego. Obaj zostali skreśleni z kadry olimpijskiej.

- Zawodnik ma prawo do przeanalizowania próbki B. Badania dały wynik jednoznaczny, pozytywny. Czekamy na decyzję Adriana, czy będzie chciał skorzystać z tego prawa - dodaje Rynkowski.

ZOBACZ WIDEO Adrian Zieliński: Musiałbym być skończonym idiotą (źródło TVP)

Komisja poinformowała, że w organizmie Adriana Zielińskiego, mistrza olimpijskiego z 2012 roku, poziom nandrolonu wyniósł 4,1 nanograma na mililitr. Limit decyzyjny wynosi 2,5. W przypadku Tomasza stężenie wynosiło 12.

Wraz z Adrianem Zielińskim wioskę opuści trener Jerzy Śliwiński.

***

Komunikat Polskiej Misji Olimpijskiej:

Polska Misja Olimpijska Rio 2016 zawiadamia, iż na podstawie informacji otrzymanej dziś od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, potwierdzającej pozytywny wynik badania próbki "A" przeprowadzonego jeszcze w kraju badania antydopingowego u zawodnika podnoszenia ciężarów – Adriana Zielińskiego, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w porozumieniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, podjął decyzję o wykluczeniu tego zawodnika z reprezentacji oraz zobowiązał go do opuszczenia wioski olimpijskiej.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (103)
Zobacz więcej komentarzy (50)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×