Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari

Przed rajdem, wszyscy spodziewali się, że nazwa Safari będzie bardzo pasowała do panujących warunków, jednak pogoda okazała się bardzo odległa od oczekiwań.

AB
Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari Materiały prasowe / Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari.

Rajd składał się z siedmiu odcinków specjalnych z czego pierwszy został rozegrany w sobotę, a pozostałe w niedzielę. Chcąc podsumować rywalizację w znanym pucharze w dwóch słowach, można stwierdzić – Działo się!


Pierwszy odcinek wygrali liderzy klasyfikacji generalnej – Bartek Grabowski/Adam Binięda, drugi ukończył Bartek Wajzer, jednak otrzymał jednominutową karę, co zepchnęło go na czwartą pozycję. Drugi był więc debiutant Tomek Woszuk z Wojtkiem Jermakowem. Na trzeciej pozycji zameldowali się Wojtek Musiał z Danielem Siatkowskim.


W nocy ulewny deszcz zmienił warunki o 180 stopni i towarzyszył zawodnikom aż do mety. Na mokrych i bardzo śliskich odcinkach swoją dominację zaprezentował Tomek Woszuk, który wygrał cztery z sześciu rozegranych tego dnia odcinków. Grabowski się nie poddawał i na mecie ustąpił miejsca tylko Woszukowi. Na najniższym stopniu podium stanął olsztyński duet Bartek Wajzer / Adam Binięda.

Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari. Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari.
Wojtek Musiał z Danielem Siatkowskim jechali spokojnie co dało im kolejne punkty do klasyfikacji sezonu, w której zajmują drugą pozycję. O sporym pechu może mówić Anna Gańczarek pilotowana przed Damiana Sytego, miała dość groźnie wyglądające dachowanie. Na szczęście załodze nic się nie stało, udało im się „zreanimować” samochód i dotrzeć do strefy serwisowej. W trakcie serwisu zespół Hołowczyc Racing miał tylko 10 minut na przywrócenie auta do pełnej sprawności – i to zadanie zespół zrealizował wzorowo, umożliwiając Ani powrót na trasę rajdu.


Wszyscy startujący zawodnicy w Dacia Duster Motrio Cup zameldowali się na mecie rajdu. W tak ekstremalnych warunkach, każdy z nich może czuć się wygranym, a zespół Hołowczyc Racing udowodnił, że przebudowana przez nich Dacia jest prawie pancerną konstrukcją.

Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari. Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari.
Wyniki końcowe Rajdu Polskie Safari:
 1. Tomek Woszuk / Wojtek Jermakow
 2. Bartek Grabowski / Adam Binięda
 3. Bartek Wajzer / Patryk Sudoł
 4. Wojtek Musiał / Daniel Siatkowski
 5. Arkadiusz Białobrzeski / Romek Kiciński
 6. Anna Gańczarek / Damian Syty

Klasyfikacja sezonu Dacia Duster Motrio Cup: 1. Bartek Grabowski / Adam Binięda

 2. Wojtek Musiał / Daniel Siatkowski

 3. Bartek Wajzer / Patryk Sudoł

 4. Anna Gańczarek /

 5. Tadeusz Rzeżuchowski / Wojtek Jermakow

 6. Tomek Woszuk /

 7. Arkadiusz Białobrzeski / Romek Kiciński

Następnym rajdem zaliczanym do klasyfikacji pucharu będzie rozgrywany w pierwszy weekend września Baja Poland.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×