Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

AMIC Rally Team wystartuje w kultowym Rajdzie Wisły

AMIC Rally Team, który reprezentuje barwy sieci stacji paliw AMIC Energy wystartuje już 30 września w 67. edycji Rajdu Wisły. Jest to jedno z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Polsce.

PC
Materiał Partnera Materiały prasowe / Materiał Partnera

Rajd Wisły cieszy oko malowniczymi odcinkami specjalnymi, które są bardzo wymagające i techniczne, przez co dostarcza dużo wrażeń oraz emocji zarówno kibicom jak i zawodnikom.

Zawodniczki AMIC Rally Team zadebiutują na trasach Rajdu Wisły. Zespół będzie miał do pokonania 10 odcinków specjalnych czyli w sumie ponad 117 km oesowych.

Rajd Wisły rozpocznie uroczysta ceremonia otwarcia w samym centrum Wisły na pl. Hoffa, która będzie miała miejsce popołudniu 30 września.
Odcinki rajdu będą biegły przez miejscowości: Ustroń, Dobka-Partecznik, Kubalonka, Laliki i Istebna. Oficjalne zakończenie zaplanowane jest w sobotę 1 października.

Aga Załęcka oraz Karolina Baćkowska nakleją na Peugeota 208 Rally4 numer 26 i jako jedyna w pełni damska załoga, będą walczyć o punkty z pozostałymi zespołami w klasie 2WD.

Jesienne aura oraz prognozowane opady będą dużym wyzwaniem dla załóg oraz aut. Praca ze szpiegami przy opisie odegra bardzo ważną rolę.

Park serwisowy będzie się mieścić na terenie kompleksu ZAGROŃ w Istebnej. Fani oraz kibice będą mogli obejrzeć przygotowania dziewczyn do startu, zrobić sobie zdjęcie z zespołem i odebrać fantastyczne gadżety AMIC Rally Team, które zostały specjalnie przygotowane na ten rajd.

Rajd Wisły zakończy zmagania zawodniczek AMIC Rally Team w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2022.

Materiał Partnera Materiał Partnera


Sieć stacji paliw mocno kibicuje załodze AMIC Rally Team i ma nadzieję na same pozytywne emocje zarówno dla kibiców jak i zawodników.

Wydarzenia z odcinków specjalnych, oraz przebieg rajdu będą na bieżąco komunikowane na profilach AMIC Rally Team na Facebooku oraz Instagramie.
Zawodniczki AMIC Rally Team podzieliły się swoimi emocjami związanymi ze zbliżającym się startem.

Aga Załęcka (kierowca rajdowy):

Po rajdzie Śląska już dawno opadł kurz. Mimo że bardzo lubimy wracać wspomnieniami do tej rundy gdzie zrealizowałyśmy nasze założenia w 100%, trzeba się skupić na kolejnym starcie. Już w najbliższy piątek ponownie wsiadamy do naszego Peugeota 208 Rally4. Przed nami jeden z ciekawszych rajdów sezonu 2022 - rajd Wisły, który wraca do Mistrzostw Polski. Będzie to dla nas ostatni start w tym sezonie RSMP, liczymy na dobrą zabawę, zebranie nowych doświadczeń, a przede wszystkim na metę. Oczywiście wszystko to poprzedzone będzie czwartkowym opisem trasy. Osobiście nie mogę się doczekać nocnych odcinków, a najbardziej Kubalonki. Pierwszy raz będziemy jechały prawdziwe odcinki specjalne w nocy, a zapowiadany deszcz dodatkowo podniesie poprzeczkę. Mam nadzieję że zobaczymy wielu naszych wspaniałych kibiców na trasie rajdu i że przyjdziecie do serwisu zbić piątkę. Do zobaczenia!

Karolina Baćkowska (pilotka rajdowa):
 
Niewiele czasu minęło od Rajdu Śląska, a już szykujemy się na Rajd Wisły. Specyfika odcinków bardzo się różni od tych przejeżdżanych trzy tygodnie temu. rejony Wisły obfitują w wąskie, bardzo kręte z wieloma szczytami drogi. Dwa dni rajdowania po takich odcinkach, w tym trasy wieczorno-nocne to prawdziwe wyzwanie zarówno dla Agi jak i dla mnie. Ostatni raz dyktowałam na Rajdzie Wisły w 2019 roku, jednak na krótszych odcinkach, bo były to zawody okręgowe i....szalenie mi się podobało. Wiem, że i tym razem tak będzie, a więc trzymajcie mocno kciuki - widzimy się na OS-ach!  

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×