Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wielki powrót Roberta Kubicy!

Można to już oficjalnie ogłosić - Robert Kubica wraca do sportu motorowego! Dziennikarz oraz przyjaciel Polaka potwierdził, iż krakowianin wystartuje w ten weekend w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Informacja, że Robert Kubica wystartuje w rajdzie już w ten weekend krążyły od czwartku na włoskich forach internetowych. Zostały one w końcu potwierdzone przez serwis "autorace.it" oraz Mikołaja Sokoła, który tą wiadomością podzielił się z kibicami na swoim blogu. Polak pojawi się na starcie krótkiego rajdu Ronde Gomitolo di  Lana we Włoszech. Kubica pojedzie samochodem Subaru Impreza WRC, a jego pilotem będzie Giuliano Manfredi.

- To wielka chwila dla człowieka, który przeżył największą tragedię swojego sportowego życia i cały czas walczy z jej skutkami. Spełnia się przepowiednia Daniele Morellego, który powtarzał, że kibice zobaczą Roberta z powrotem w kombinezonie i z kaskiem w dłoni. Nie wiadomo jeszcze, jakimi torami potoczy się dalsza kariera polskiego kierowcy, ale dla mnie najważniejsze jest to, że wraca do uprawiania ukochanego sportu: do świata czterech kółek, wysokooktanowej benzyny i jazdy na absolutnym limicie. Potrzebował tego jak ryba wody, jak my wszyscy potrzebujemy powietrza. Wierzę, że tak jak przed przymusową przerwą w sportowym życiorysie - będzie nas znów cieszył jazdą na najwyższym poziomie, będzie demonstrował swoje nieprzeciętne umiejętności i po prostu będzie robił to, co kocha robić. Czy w rajdach, czy w wyścigach - w tej chwili ma to dla mnie drugorzędne znaczenie - napisał Sokół na swoim blogu "sokolimokiem.tv".

Kubica wraca do motorsportu - na razie do rajdów Kubica wraca do motorsportu - na razie do rajdów

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
sokolimokiem.tv

Komentarze (25):

Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×