Dominacja Kubicy w Rally di Bassano!

Robert Kubica w pięknym stylu wygrał Rally di Bassano! Polski kierowca drugiego zawodnika w klasyfikacji generalnej wyprzedził o ponad minutę!

Andrzej Prochota

Rajd Rally di Bassano składał się z dziewięciu odcinków specjalnych. Robert Kubica wygrał ich aż siedem! Druga załoga na mecie do zwycięzcy straciła około minuty!

Polsko-włoska załoga ściganie rozpoczęła w piątek wieczorem. Na krótkim odcinku specjalnym Kubica wykręcił czas 2:02,6 sekundy, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jednak pozycję lidera Polak stracił w sobotę rano. Załoga Kubica-Inglesi źle dobrała opony do panujących warunków i straciła sporo czasu. Jednak krakowianin nie poddał się i podczas trzeciego odcinka specjalnego okazało, że dobrane ogumienie będzie idealne na dalszą część trasy. Polak odrobił straty i awansował na drugie miejsce w generalce.

Przed kolejnymi odcinkami specjalnymi w aucie Polaka zmieniono kilko ustawień, co zaowocowało wygraniem oesa. Jak się potem okazało, był to początek passy Polaka, który nie miał sobie równych na kolejnych kilometrach trasy. Na 5.OS polsko-włoska załoga zameldowała się na mecie z blisko 15 sekundową przewagą.

Wraz z kolejnymi odcinkami specjalnymi rosła przewaga Kubicy w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie wyniosła ona 1.04,8 sekundy, a Kubica wygrał siedem z dziewięciu odcinków specjalnych!

1. Kubica/Inglesi (Subaru Impreza WRC) 2. Sossella/Nicola (Citroen C4 WRC) +1.04,8 3. Gentilini/Gastaldello (Citroen Xsara WRC) +3.28,3