KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Solberg: Kubica może być gwiazdą

Zdaniem byłego mistrza świata, Pettera Solberga, Robert Kubica ma wszelkie cechy potrzebne do tego, aby zostać gwiazdą na rajdowych trasach. W kwietniu krakowianin zadebiutuje w mistrzostwach świata.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

Petter Solberg był jednym z pasażerów Robert Kubicy, gdy Polak testował fabrycznego Forda Fiestę RS WRC w sierpniu ubiegłego roku. Rajdowy mistrz świata z roku 2003 był pod ogromnym wrażeniem jazdy polskiego kierowcy i nie ma wątpliwości, że w nadchodzącym sezonie czeka go wiele sukcesów.

- Robert uczęszczał w poprzednim roku na testy Forda we Francji na asfaltowych nawierzchniach. Kierował Fiestą RS WRC i przez chwilę miałem okazję znaleźć się z nim w jednym samochodzie, i muszę powiedzieć, że byłem pod ogromny wrażeniem tego faceta - powiedział w rozmowie z autosport.com, Petter Solberg.

- Zanim pojawił się na testach wypożyczył Fiestę, którą odbył kilka próbnych przejazdów. Ale nawet mimo tego, prędkość, jaką on był w stanie wydobyć z tego samochodu, była niesamowita biorąc pod uwagę jego małe doświadczenie - dodał Norweg.

Solberg nie należy do grona sceptyków, którzy mają obawy przed występami Kubicy na nawierzchniach szutrowych. Zdaniem Norwega Polak poradzi sobie doskonale, podobnie jak w swoim debiucie w mistrzostwach świata podczas zawodów w Portugalii (11-14 kwietnia).

- Niektórzy zastanawiają się, jakie może mieć szanse na nawierzchniach szutrowych. Według mnie, dla niego nie będzie to żaden problem - oznajmił Solberg.

- To bardzo bystry facet, który jest zawsze gotowy na wszystko. Robert przed wyjazdem do Portugalii zaplanuje sporo testów, aby wypaść tam jak najlepiej. Portugalia może być trudnym miejscem na debiut, ale nie sądzę aby dotyczyło to Kubicy - dodał.

Robert Kubica zadebiutuje w mistrzostwach świata podczas Rajdu Portugalii Robert Kubica zadebiutuje w mistrzostwach świata podczas Rajdu Portugalii

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×