Rajd Hiszpanii: Robert Kubica dalej deklasuje

Polski kierowca wyprzedził ponownie trzech zawodników w autach WRC! W klasie WRC2 zwiększył swoją przewagę już do blisko minuty.

Andrzej Prochota

Drugi odcinek specjalny El Montmell o długości 24 kilometrów wygrał Sebastien Ogier. Na kolejnych miejscach uplasowali się Dani Sordo oraz Jari-Matti Latvala. Taka sama kolejność jest również w klasyfikacji generalnej Rajdu Hiszpanii.

Natomiast w WRC2 króluje Robert Kubica, który zwiększył przewagę nad swoim najgroźniejszym rywalem Elfynem Evansem do 41.6 sekundy. Polski kierowca wyprzedził również trzech zawodników w aucie WRC m.in Al-Kuwari, który walczy z krakowianinem o tytuł w WRC2. Polakowi do zdobycia mistrzostwa wystarczy zajęcia drugiego miejsca w Hiszpanii.

- Musimy być spokojni, aby ukończyć rajd. Chcę jednak sprawdzić notatki, więc trzeba jechać dobrym tempem. Przed nami jeszcze sporo kilometrów - powiedział Kubica.

W piątek kierowcy przejadą jeszcze jeden odcinek specjalny. Start zaplanowano na godzinę 22:45.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku!