Rajd Hiszpanii: Kubica dalej na prowadzeniu

Polska załoga Robert Kubica - Maciej Baran wygrała czwarty kolejny odcinek specjalny Rajdu Hiszpanii w kategorii WRC2. Kierowca Citroena awansował również do pierwszej 10 klasyfikacji generalnej.

Rafał Lichowicz

Piąty odcinek specjalny El Priorat to najdłuższy etap w całym rajdzie. Liczącą 42 kilometry trasę Robert Kubica pokonał w czasie 24:13.7. Tempa Polakowi dotrzymywał Elfyn Evans, który minął linię mety z czasem gorszym o nieco ponad jedenaście sekund. Strata kolejnych zawodników wynosiła blisko minutę.

Kubica awansował również w klasyfikacji generalnej rajdu. Po problemach z zawieszeniem cenne sekundy stracił Andreas Mikkelsen. Norweg okupował do tej pory miejsce końcówce czołowej dziesiątki.

Wśród kierowców WRC najlepszy był ponownie Dani Sordo. Hiszpan wygrał oba sobotnie odcinki specjalne i jego strata do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Sebastiena Ogiera zmalała do 6,5 sekundy.

Pierwszą sobotnią pętlę zakończy odcinek Colldejou (26,48km). Start o godzinie 11:46.