Sebastien Ogier obronił tytuł mistrza świata WRC!

Sebastien Ogier został triumfatorem jubileuszowej 50. edycji Rajdu Hiszpanii. Siódme zwycięstwo w sezonie dało francuskiemu kierowcy drugi w karierze tytuł rajdowego mistrza świata!

Rafał Lichowicz

W drodze do zwycięstwa w przedostatniej rundzie mistrzostw świata Sebastien Ogier wygrał cztery odcinki specjalne. Francuz objął pozycję lidera po czwartym oesie i nie oddał jej do samej mety.

Zwycięstwo w Hiszpanii było pieczęcią na drugim tytule mistrza świata dla kierowcy Volkswagena. Ogier wygrał w tym sezonie siedem rajdów, a w dwóch kolejnych stał na podium.
Tytuł wicemistrzowski trafił w ręce drugiego w Hiszpanii, Jariego-Mattiego Latvali. To drugi srebrny medal Fina w WRC. Poprzedni wywalczył w barwach Forda.

Trzecim kierowcą w sezonie 2014 został Andreas Mikkelsen. Były czempion serii IRC w Hiszpanii zajął 7. miejsce. Cała trójka tegorocznego podium mistrzostw świata reprezentuje barwy Volkswagena.

Na metę Rajdu Hiszpanii dotarł Robert Kubica, który po problemach w drugim dniu rajdu (urwane koło) nie miał szans na punkty i uplasował się w drugiej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Tegoroczny sezon WRC zakończy Rajd Wielkiej Brytanii (14-16 listopada).