Rajd Szwecji: Sebastien Ogier coraz bliżej lidera

Sebastien Ogier odniósł trzecie kolejne zwycięstwo i jest coraz bliżej objęcia pozycji lidera klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji. Robert Kubica ostatni oes pierwszej pętli pokonał spokojnym tempem.

Rafał Lichowicz
Jak szalony pędzi Sebastien Ogier po odcinkach specjalnych trzeciego dnia Rajdu Szwecji. Francuz zwyciężył w czternastej próbie przed Thierrym Neuvillem (+0,3) i Krisem Meeke (+3,3), ale istotniejsze było odrobienie blisko 20 sekund do lidera Andreasa Mikkelsena.

Norweg na ostatnim oesie pierwszej pętli zajął odległe szóste miejsce i wygodny fotel lidera klasyfikacji generalnej może wkrótce zmienić na mniejszy stopień podium. Przed kolejnym odcinkiem specjalnym przewaga Mikkelsena nad Ogierem wynosić będzie niecałe 2 sekundy.

Tempo zwolnił z kolei Robert Kubica, który z czasem 13:57,2 był dziesiąty na czternastym oesie. Polak wyprzedził tylko kilku kierowców WRC w tym m.in. Henninga Solberga czy Jariego-Mattiego Latvalę, który na trasie popełnił kolejny kosztowny błąd.

Zawodnicy podążają teraz na półgodzinny serwis w Hagfors. Po jego zakończeniu wrócą na trasę drugiej pętli, która będzie powtórką porannych oesów. Start do pierwszego około godziny 13:30.