Rajd Sardynii: Czołówka ucieka Piątkowi

Jakub Piątek reprezentujący barwy ORLEN Team zajął 24. lokatę na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Sardynii. W czołówce przewodzą Hiszpańscy motocykliści.

Rafał Lichowicz
Pierwszy odcinek specjalny europejskiej rundy w kalendarzu mistrzostw świata w rajdach Cross-Country padł łupem Joana Pedrero. Hiszpan poradził sobie z trasą liczącą ponad 160 km w czasie 3:37’50. Drugie miejsce ze stratą blisko 10 minut zajął jego rodak Armand Monleon.

Nieco ponad 24 minuty stracił do zwycięzcy absolwent akademii ORLEN Team Jakub Piątek. Polak startujący na KTM wykręcił 24. czas i spadł na taką samą lokatę w klasyfikacji generalnej. Na piątkowym prologu rozpoczynającym rajd Piątek zajął 13. miejsce.

W drugim etapie rozgrywanym w poniedziałek na zawodników czekają dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 200 kilometrów. Rywalizacja przeniesie się na północ z prowincji Cagliari do Oristano.

Rajd Sardynii stanowi czwartą rundę mistrzostw świata. Jakub Piątek po trzech imprezach zajmuje świetną drugą lokatę ze stratą 14 punktów do Marca Comy.