Rajd Wlk Brytanii: Ogier pokonany. Kubica coraz szybszy

Kris Meeke zakończył serię kolejnych zwycięstwa Sebastiena Ogiera na trasie Rajdu Wielkiej Brytanii. Bardzo dobrze w pierwszej próbie drugiej pętli wypadł Robert Kubica.

Rafał Lichowicz
fot p1sports / fot. p1sports

Robert Kubica w czwartej próbie dnia uzyskał szósty rezultat ze stratą 21,1 sekundy do zwycięzcy. - Ogromna podsterowność, większa niż o poranku. To przez zmieniającą się nawierzchnię - komentował na mecie swój drugi start na oesie Hafren.

Rzeczywiście polska załoga Fiesty WRC pojechała wolniej o blisko 20 sekund w porównaniu do porannego przejazdu. Z trasą problemy mieli także inni. Triumfator czwartego oesu Kris Meeke ze swoim rezultat 18:58,8 w pierwszym przejeździe zająłby odległą 9. lokatę.

Brytyjczyk z Citroena na rozpoczęcie drugiej pętli pokonał jako pierwszy w tym dniu Sebastiena Ogiera różnicą 5,2 sekundy. Trzecie miejsce zajął jadący bardzo szybko od początku dnia Andreas Mikkelsen.

W klasyfikacji generalnej prowadzi wciąż pewnie Ogier przed Meeke (+7,7) i Mikkelsenem +(22,8). Robert Kubica awansował na 12. lokatę (+3:45,6).