Rajd Estonii: Superoes dla Łukjaniuka. Kajetanowicz daleko

Aleksiej Łukjaniuk uzyskał najlepszy czas na krótkim odcinku specjalnym na ulicach Tartu, która zainaugurował szóstą rundę rajdowych ME. Słabo wypadł broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Odcinek specjalny Tartu City (1,33 km) wygrał ze znaczną przewagą Aleksiej Łukjaniuk, który mimo małego dystansu uzyskał prawie 2-sekundową przewagę nad drugim na mecie Ralfsem Sirmacisem.

Dopiero 14. lokatę zajął Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarosława Barana. Polacy typowani obok Łukjaniuka jako główny faworyt imprezy, stracili do rosyjskiej załogi aż 7,5 sekundy, głównie z powodu obrotu na trasie.

Szybsi od Kajetanowicza okazali trzej inni polscy kierowcy: Łukasz Habaj (7.), Jarosław Kołtun (10.) i Aron Domżała (11.). Ósme miejsce w klasie ERC3 zajął natomiast Łukasz Pieniążek.

Prawdziwa rywalizacja w Rajdzie Estonii rozpocznie się w sobotę. Kierowcy pokonają 9 odcinków specjalnym o długości ponad 125 kilometrów. W niedzielę czeka na nich kolejnych 80 kilometrów.