Rajd Lipawy: Kwalifikacje dla Łukjaniuka. Polacy wysoko

Aleksiej Łukjaniuk wykręcił najlepszy czas na trasie odcinka kwalifikacyjnego łotewskiego Rajdu Lipawy. Minimalnie gorszy od Rosjania był lider klasyfikacji generalnej ERC, Kajetan Kajetanowicz.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Debiutujący za kierownicą Mitshibishi Lancer Evo X, Aleksiej Łukjaniuk okazał się lepszy od Kajetana Kajetanowicza o niecałą sekundę. Trzeci wynik kwalifikacji osiągnął faworyt lokalnej publiczności Ralfs Sirmacis.

Na wysokiej czwartej pozycji uplasował się Łukasz Habaja za kierownicą Fiesty R5. Polak wyprzedził o 0,1 sekundy Siima Plangiego i o prawie pól sekundy Raula Jeetsa.

Pierwszą dziesiątkę zamknął Jarosław Kołtun. Tuż za nim uplasowali się Tomasz Kasperczyk i Wojciech Chuchała. 21. miejsce zajął Łukasz Pieniążek.