Rajd Meksyku: Hubert Ptaszek pojedzie w WRC2

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe
zdjęcie autora artykułu

Hubert Ptaszek w barwach Orlen Team znalazł się na liście startowej 14. edycji Rajdu Meksyku, stanowiącej trzecią rundę rajdowych mistrzostw świata WRC.

W Meksyku na starcie kolejnej rundy rajdowych MŚ stawi się 29 załóg. Jedynym Polakiem w stawce będzie Hubert Ptaszek z Orlen Team, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka.

Ptaszek pojedzie Skodą Fabią R5 w kategorii WRC2. W drugiej klasie mistrzostw świata ścigać się będzie pięciu kierowców. Oprócz Polaka będą to: Pontus Tidemand, Eric Camili, Pedro Heller i Benito Guerra.

Z pierwszym numerem pojedzie tradycyjnie obrońca tytułu Sebastien Ogier. W Meksyku skład M-Sportu wzmocni Lorenzo Bertelli, który poprowadzi czwartą Fiestę WRC.

Jednym samochodem mniej w porównaniu do Rajdu Szwecji, dysponować będzie Citroen. W Ameryce Północnej zabraknie Craiga Breena. Z modelu DS3 do C3 przesiądzie się za to Stephane Lefebvre.

Po dwóch rundach MŚ liderem klasyfikacji generalnej kierowców WRC jest Jari-Matti Latvala, który ma 4 punkty przewagi nad Sebastienem Ogierem. W rywalizacji producentów prowadzi M-Sport (73 pkt.) przed Toyotą (53) i Hyundaiem (40).

ZOBACZ WIDEO Mama Roberta Lewandowskiego: Liczę na finał mistrzostw świata z udziałem Polski i Roberta

Źródło artykułu: