KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejny mocny wynik braci Szejów

Bracia Szejowie już w swoim drugim starcie samochodem klasy R5 uplasowali się tuż za absolutną czołówką czeskich rajdów.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe / Jakub Rozmus

W zakończonym 23 kwietnia Rajdzie Sumava Klatovy Jarosław Szeja i Marcin Szeja pokazali, że coraz lepiej rozumieją się ze swoim nowym samochodem. Praca, jaką załoga z Ustronia wykonała przed 2. rundą Mistrzostw Czech, zaprocentowała na odcinkach specjalnych wytyczonych na południe od Pilzna. Bracia Szejowie nie tylko byli w stanie utrzymać tempo wielu znacznie bardziej doświadczonych czeskich kierowców, lecz także włączyli się do walki o czołowe lokaty w mocno obsadzonych zawodach. Ostatecznie Jarosław i Marcin Szejowie finiszowali tuż za podium.

Czwarte miejsce w tegorocznej edycji Rajdu Sumava to kontynuacja dobrej passy polskiej załogi w tej imprezie. W dwóch poprzednich sezonach reprezentanci GK Forge Metkom Rally Team wygrywali Rajd Sumava Klatovy w klasyfikacji grupy N.

- Jest meta Rajdu Sumava i to z życiowym wynikiem! Jeszcze nigdy nie byliśmy tak wysoko w klasyfikacji generalnej rundy Mistrzostw Czech. To nas niesamowicie cieszy, szczególnie że był to dopiero nasz drugi start tym samochodem, a pierwszy, w którym walczyliśmy także na mokrej nawierzchni. Jest jeszcze wiele rzeczy, z jakich jestem zadowolony po tym rajdzie. Jestem też mocno zmęczony po tym weekendzie i czuję, że dobrze go przepracowaliśmy i wykorzystaliśmy. Taki wynik dodaje jednak skrzydeł i motywacji, więc nie mogę się już doczekać kolejnego rajdu. Mógłbym już dziś ścigać się wokół Czeskiego Krumlova! - powiedział Jarosław Szeja.

ZOBACZ WIDEO W Łodzi szybko go pokochają. Aleksandr Łoktajew już szaleje

- Nie spodziewaliśmy się, że już w drugim starcie autem klasy R5 można przyjechać na czwartym miejscu w tak mocno obsadzonych zawodach, jakimi są rundy czeskich mistrzostw. Jestem bardzo szczęśliwy nie tylko z powodu tego rezultatu, ale także dlatego, że na tak trudnych trasach skutecznie rywalizowaliśmy z wieloma znacznie bardziej doświadczonymi załogami - dodał Marcin Szeja.

Dobra forma Jarosława i Marcina Szejów rozbudza nadzieje na dobry wynik w kolejnej rundzie sezonu - 45. Rallye Český Krumlov, który za już za niecały miesiąc w dniach 19-20 maja.

Klasyfikacja końcowa Rajdu Sumava Klatovy 2017:
1. Jan Kopecký/Pavel Dresler (Skoda Fabia R5) 1:19.34.5 s.
2. Václav Pech/Petr Uhel (Ford Fiesta R5) +47.1 s.
3. Jan Černý/Petr Černohorský (Skoda Fabia R5) +1.12.5 s.
4. Jarosław Szeja/Marcin Szeja (Ford Fiesta R5) +2.06.7 s.

Punktacja Rajdowych Mistrzostw Czech 2017 po Rajdzie Sumava Klatovy:
1. Jan Kopecký 120 pkt.
2. Vaclav Pech 92 pkt.
3. Jan Černý 82 pkt.
...
5. Jarek Szeja 46 pkt.

Polacy staną na podium w kolejnym rajdzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×