Kajetan Kajetanowicz: Jest jeszcze miejsce na poprawę

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w świetnym stylu ukończyli Rajd Wysp Kanaryjskich, zajmując wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Przy fenomenalnym dopingu miejscowych i przyjezdnych kibiców rozegrała się zacięta i bardzo wyrównana walka o podium drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Dla załogi Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran był to drugi start na Rally Islas Canarias El Corte Inglés, kolejny zakończony na tak wysokiej pozycji. Polacy pokonali wszystkich lokalnych kierowców i dzięki skutecznej oraz precyzyjnej jeździe zebrali dużą liczbę punktów, które zaprocentowały awansem w klasyfikacji sezonowej na trzecią pozycję.

- Za nami bardzo ekscytujący rajd, drugie miejsce przy tak zaciętej rywalizacji i trudnej walce jest czymś wyjątkowym. To fantastyczne wydarzenie, nie tylko pod względem wyjątkowych odcinków specjalnych. Mnóstwo kibiców, atmosfera naprawdę gorąca, nie tylko przez wysokie temperatury i ciężką pracę, ale też przez dużo emocji, którymi dzielili się fani. Oczywiście czuję pewien niedosyt, bo chciałbym zwyciężać w każdym rajdzie, ale nie zawsze jest to możliwe. Będziemy nadal starali się poprawiać, robiliśmy tu małe kroczki do przodu, dzięki czemu wygraliśmy ze wszystkimi lokalnymi kierowcami. W sobotę byłem bardzo zadowolony ze swojej jazdy, ale na pewno jest jeszcze miejsce na poprawę. Dziękuję całemu zespołowi LOTOS Rally Team, robi fantastyczną robotę. Jesteśmy na dobrej drodze, by móc walczyć o kolejny tytuł - powiedział "Kajto".

- Naprawdę ciężko pracowaliśmy w ten weekend. Wykręciliśmy kilka czasów, z których mamy prawo być zadowoleni, a drugie miejsce wśród takiej, asfaltowej konkurencji, jest bardzo dobrym wynikiem. W klasyfikacji Mistrzostw Europy awansowaliśmy na trzecie miejsce. Różnice w czołówce są niewielkie i zapowiada się naprawdę emocjonujący sezon - dodał jego pilot, Jarosław Baran.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy po Rajdzie Wysp Kanaryjskich:
1. Bruno Magalhaes (Portugalia) 63 pkt.
2. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja) 46 pkt.
3. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 35 pkt.
4. Marijan Griebel (Niemcy) 27 pkt.
5. Jose Maria Lopez (Hiszpania) 27 pkt.
6. Josh Moffett (Irlandia) 20 pkt.
7. Ivan Ares (Hiszpania) 19 pkt.
8. Nikołaj Griazin (Rosja) 15 pkt.
9. Luis Monzon Artiles (Hiszpania) 15 pkt.
10. Pedro Meireles (Portugalia) 9 pkt.

Kto będzie lepszy na koniec sezonu 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×