Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kajetan Kajetanowicz: Realizuję swój plan

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran umocnili się na pozycji wiceliderów Rajdu Rzeszowskiego. Załoga LOTOS Rally Team skutecznie realizuje plan walki z liderami cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Kajetanowicz podczas Rajdu Rzeszowskiego PAP / Darek Delmanowicz / Kajetanowicz podczas Rajdu Rzeszowskiego

Wysokie temperatury i wielkie emocje towarzyszą rywalizacji w drugim etapie Rajdu Rzeszowskiego, czyli piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Bardzo dobrym tempem po wąskich asfaltach Podkarpacia jadą Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, którzy są najlepszą z polskich załóg i zajmują pozycję wiceliderów. Podczas pierwszej pętli powiększyli także o blisko minutę swoją przewagę nad głównymi rywalami w cyklu FIA ERC, duetem Bruno i Hugo Magalhaes, który lideruje w tabeli sezonowej. Załoga LOTOS Rally Team skutecznie realizuje zatem plan założony przed startem -objęcie prowadzenia w mistrzostwach.

Pierwszym odcinkiem dnia była słynna próba Lubenia, uwielbiana przez kibiców za niezwykły przejazd przez wodę. Nawierzchnia ponad 22-kilometrowej próby była zaskakująco śliska, między innymi przez brud naniesiony z pobocza drogi. Próbę wygrał Bryan Bouffier (Francja, Ford Fiesta R5), za którym o 2,6 s. uplasował się aktualny Mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5). Bardzo blisko był również Kajetan Kajetanowicz, którego różnica wyniosła tylko 3,2 s. (Ford Fiesta R5). Z trasy wypadł Rosjanin Nikołaj Griazin, uszkadzając swój samochód i wycofując się z rywalizacji. Do tego momentu zajmował wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Siódmy odcinek specjalny wygrał dla odmiany Hiszpan José António Suárez (Peugeot 208 T16 R5), pokonując o 4,7 s. Grzegorza Grzyba. Kajto stracił do zwycięzcy 8,5 s., plasując się jednak tylko 2,1 s. za liderującym w rajdzie Bouffierem. Niepewnie czuł się Norweg Mads Ostberg - piątkowy lider wycofał się z rywalizacji przed ósmą próbą, narzekając na problemy z samochodem. Finałową próbę pierwszej pętli zwyciężył Bouffier przed Grzybem (+7,7 s.), Griebelem (+8,4 s.) i Kajetanowiczem (+9,6 s.).

Po ośmiu odcinkach specjalnych liderem klasyfikacji generalnej jest Bouffier, który prowadzi z przewagą 30,5 s. nad kierowcą LOTOS Rally Team. Trójkę uzupełnia Griebel (+42,8 s.). Magalhaes zajmuje dziesiątą pozycję i traci do Kajetana już ponad trzy minuty. Do końca dnia pozostały już tylko trzy odcinki specjalne. Załogi pokonają ponownie próby Lubenia (22,55 km), Korczyna (16,05 km) i Wysoka (18,30 km).

- To bardzo szybki i jednocześnie techniczny rajd, z wąskimi asfaltami. Daje nam jednak wiele pozytywnych emocji. W tak wysokiej temperaturze trudno jest utrzymać koncentrację i zmęczenie daje się we znaki, ale realizuję swój plan i jestem z tego dumny. Samochód spisuje się bardzo dobrze. Mieliśmy delikatne problemy z hamulcami na odcinkach, ale przy tak wysokich temperaturach to normalne, że się przegrzewają, podobnie jak opony. Jeśli hamulec jest ciepły, przyczepność dobra, to i opona się grzeje. Wzrasta w niej ciśnienie, traci się precyzję. To rajd, który należy traktować z wielką pokorą - podkreślił Kajetanowicz.

ZOBACZ WIDEO Jaka przyszłość przed Robertem Kubicą? "To niesamowity przykład" (WIDEO)

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Rzeszowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
kajto.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×