Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jakub Przygoński ukończył Hungarian Baja na podium

Jakub Przygoński z pilotem Tomem Colsoulem zajęli trzecią pozycję w silnie obsadzonych zawodach Hungarian Baja, ósmej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jakub Przygoński na trasie rajdu Materiały prasowe / Jakub Przygoński na trasie rajdu

Załoga ORLEN Team ostatniego dnia rajdu nie popełniła żadnego błędu i utrzymała miejsce na podium. Zawody wygrał lider Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al Attiyah przed zeszłorocznym zwycięzcą Mikko Hirvonenem.

W niedzielę zawodnicy dwukrotnie mieli do pokonania stukilometrowy odcinek. Pierwszy przejazd wygrał prowadzący w rajdzie Katarczyk Nasser Al Attiyah (Toyota Hilux Overdrive) przed Finem Mikko Hirvonenem i Jakubem Przygońskim  (obaj w Mini John Cooper Works R).

Drugi przejazd niespodziewanie należał do Arona Domżały (Toyota Hilux Overdrive), który o sekundę wyprzedził Katarczyka. Hirvonen uzyskał trzeci czas, a Przygoński – czwarty. Cały rajd wygrał Al Attiyah i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Drugie miejsce dla Mikko Hirvonena, który ostatecznie stracił do zwycięzcy ponad trzy i pół minuty. Najniższe miejsce na podium dla załogi ORLEN Team, która na metę dotarła ponad cztery minuty po Finie.

- Jesteśmy po zawodach Baja Węgry. Bardzo dobry start dla nas. Trzecie miejsce przy mocno obsadzonym rajdzie: na podium Nasser i Mikko, za nami Prokop, Domżała i Rautenbach. Bardzo się cieszymy z wyniku, tym bardziej że jechałem tu pierwszy raz. Fajne ściganie, dobre doświadczenie. Cały czas pracowaliśmy z Tomem nad ustawieniami samochodu i widzimy potencjał, żeby był jeszcze szybszy i lepiej się prowadził. Mam nadzieję, że wszystko uda się już skonfigurować przed Baja Polandpowiedział Przygoński na zakończenie Hungarian Baja.

ZOBACZ WIDEO Budowa nowego stadionu Orła z lotu ptaka. Widok jest imponujący! (WIDEO)
Do końca tegorocznej rywalizacji w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych pozostały jeszcze trzy rundy. W pierwszy weekend września zawodnicy zawitają do Szczecina i będą rywalizować w Baja Poland. Trasy odcinków specjalnych polskiej rundy już tradycyjnie zostały wytyczone wokół poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim i w okolicach gminy Dobra.

Wyniki czołowej szóstki na zakończenie rajdu Hungarian Baja:
1. NASSER AL ATTIYAH / MATHIEU BAUMEL – Toyota Hilux Overdrive 5:24:54
2. MIKKO HIRVONEN / ANDREAS SCHULZ – Mini John Cooper Works R +3:38
3. JAKUB PRZYGOŃSKI / TOM COLSOUL – Mini John Cooper Works R +8:02
4. MARTIN PROKOP / JAN TOMÁNEK – Ford F-150 Evo +13:47
5. ARON DOMŻAŁA / MACIEJ MARTON – Toyota Hilux Overdrive +16:04
6. RAUTENBACH CONRAD / PALMEIRO FILIPE – Mini John Cooper Works R +25:29

Czy jesteś zadowolony z wyniku uzyskanego przez Jakuba Przygońskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×