Rajd Śląska: Zbigniew Gabryś na początek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Zbigniew Gabryś w Fordzie Fiesta R5
Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Zbigniew Gabryś w Fordzie Fiesta R5
zdjęcie autora artykułu

Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec są pierwszymi liderami Rajdu Śląska. Załoga biało-zielonej Fiesty R5 najszybciej pokonała widowiskowy odcinek specjalny wokół Stadionu Śląskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) byli wolniejsi o zaledwie 0,6 s. Trzeci czas należał do załogi Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, których Subaru było najszybszym samochodem w klasyfikacji Open N.

Dominik Butvilas i Kamil Heller (Skoda Fabia R5) popełnili błąd na odcinku pomijając jedno okrążenie, za co otrzymali karę 3 minut. W klasie 4 triumfowali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Ich Peugeot 208 R2 był najszybszym samochodem z napędem na przednią oś. Klasa 3 padła łupem załogi Grzegorz Bonder/Jakub Gerber (Renault Clio R3) a w klasie Open 2WD najlepszy czas zanotowali Marek Sąsiadek i Łukasz Jastrzębski (Honda Civic). Tomasz Sztwiertnia i Sebastian Dwornik (Citroen Saxo) – mistrzowie Śląska z sezonu 2016 wygrali klasę HR4, a Paweł Krysiak i Paweł Gacek pokonali rywali w klasie 4F. Co ciekawe, czas ustanowiony przez Tomka Sztwiertnię długi był niepobity. Szybsi okazali się dopiero Sąsiadek i Jastrzębski. Listę zwycięzców klas uzupełniają Radosław Pogan i Kamil Kozdroń (Renault Clio, klasa HR3) oraz Tomasz Grychtoł i Robert Koisar (Fiat 126p, klasa HR+30).

W sobotę rozpocznie się ściganie na oesach na południe od Mikołowa i Żor. Pierwszą sobotnią próbą będzie OS Wyry, który wystartuje o godzinie 11.03. Po nim zawodnicy dwukrotnie pokonają pętle złożoną z dwóch oesów: Ochaby (start o godz. 12.19 i 16.04) i Miedźna (start o godz. 13.37 i 17.22). Na koniec dnia przewidziano odcinek miejski w Mikołowie (start o godzinie 19.05). Wcześniej na trasę w Mikołowie wyjadą załogi z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Dla nich będzie to pierwszy oes rajdu. Start dla RSMŚl zaplanowano na godzinę 17.50.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Źródło artykułu: