Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rajd Polski trafił do kalendarza mistrzostw Europy

Po wycofaniu Rajdu Polski z oficjalnego terminarza mistrzostw świata WRC, impreza w Mikołajkach znalazła uznanie szefów serii ERC. Rajd znalazł się kalendarzu na sezon 2018.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
jedna z tras rajdu Polski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: jedna z tras rajdu Polski

Rajd Polski zastąpi w przyszłorocznym kalendarzu rajdowych mistrzostw Europy Rajd Rzeszowski, który w dwóch ostatnich sezonach stanowił polską rundę cyklu ERC. Impreza w Mikołajkach odbędzie się pod koniec września.

Przyszłoroczny kalendarz mistrzostw Europy liczyć będzie osiem rund. Sezon rozpocznie się od Rajdu Azorów w weekend 22-24 marca. Następnie kierowcy rywalizować będą na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji, na Cyprze.

Drugą część sezonu otworzy Rajd Roma Capitale, a po nim popularny wśród polskich kierowców czeski Rajd Barum. Zawody w Polsce, jako 8 z 9 rund ERC, odbędą się w weekend 21-23 września. Sezon zakończy zaś łotewski Rajd Lipawy.

Rajdowym mistrzem Europy za sezon 2017 został Kajetan Kajetanowicz. Polak wywalczył w ten sposób trzeci tytuł z rzędu jakie pierwszy kierowca w historii mistrzostw Starego Kontynentu. Pochodzący z Ustronia kierowca nie potwierdził, czy w przyszłym roku będzie po raz kolejny bronić tytułu.

Rajd Polski, przed powrotem do kalendarza WRC w 2014 roku, przez wiele sezonów stanowił oficjalną rundę cyklu mistrzostw Europy i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nieoficjalnym powodem wycofania Polski z mapy rajdowych mistrzostw świata były kwestie bezpieczeństwa. Organizatorzy wielokrotnie byli upominani za zachowanie kibiców. Za kulisami spekuluje się również, że powodem nieobecności w przyszłorocznym cyklu WRC mogą być kwestie finansowe.

Kalendarz ERC na sezon 2018:

22-24.03 Rajd Azorów
03-05.05 Rajd Wysp Kanaryjskich
01-03.06 Rajd Akropolu
15-17.06 Rajd Cypru
20-22.07 Rajd Roma Capitale
24-26.08 Rajd Barum
21-23.09 Rajd Polski
12-14.10 Rajd Lipawy

ZOBACZ WIDEO Janusz "hayabusa" Kubski": Za "Patitkiem" ciągną się błędy młodości

Czy Rajd Polski powinien wrócić w 2019 roku do WRC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×