Sąd podjął decyzję ws. aresztu dla Leszka K.

Leszek K. we wtorek został zatrzymany na polecenie krakowskiej prokuratury. Wiadomo już, że rajdowiec pozostanie dłużej w areszcie - dowiedziały się "Fakty RMF FM".

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Leszek K Newspix / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Leszek K.
"Jest areszt dla znanego rajdowca Leszka K. Razem z nim do tymczasowego aresztu ma też trafić pięć innych osób" - poinformowano w czwartek na twitterowym koncie "Fakty RMF FM".

Leszka K. zatrzymano we wtorek (7 grudnia) w związku z podejrzeniami o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się oszustwami podatkowymi.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy wykorzystywali przepisy unijne do kupowania za granicą samochodów tzw. klasy premium. Nabyte auta trafiały do Polski, a ich wartość była obniżona o podatek VAT oraz akcyzę (więcej TUTAJ).

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Janusz Hnatko, przekazał w rozmowie z WP SportoweFakty, że zatrzymano łącznie sześć osób. Grupa przestępcza miała działać w latach 2015-16 w Krakowie, Warszawie oraz innych miejscowościach w Polsce.

W czwartek sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego wobec całej szóstki. Za zarzucane czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 15.

Zobacz:
Leszek K. zatrzymany! "Działanie w grupie przestępczej"

ZOBACZ WIDEO: Rewolucja w F1. Robert Kubica mówi o tym, co nas czeka
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×